Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

21 Października, Poniedziałek, Urszuli, Celiny, Hilarego
Nie masz konta? Zarejestruj się »
Zaloguj się »

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

W sobotę wielkie otwarcie, pojedziemy nowym wiaduktem. Piesi nadal poczekają przed szlabanem

05.10.2018, 11:23:00
W sobotę wielkie otwarcie, pojedziemy nowym wiaduktem. Piesi nadal poczekają przed szlabanem
Fot. Ryszard Biel

Przez ostatni rok ulica Lotnicza i okolice wyglądała jak wielki plac budowy. W tej chwili prace już zakończono, a w okolicach dworca wyrósł wiadukt na Zatorze. Kierowcy pojadą nim już w najbliższą sobotę, 6 października. Tego dnia, o godz. 11, odbędzie się uroczyste otwarcie inwestycji.

Prace są już zakończone, W tej chwili trwają procedury odbiorowe. Skończyliśmy duże zadanie inwestycyjne. Tak naprawdę otwieramy dzielnicę Zatorze dla całego miasta. Dojazd, który do tej pory był ograniczany ruchem pociągów i szlabanami. W tej chwili przestaje być uciążliwy. Chcę zaprosić wszystkich mieszkańców na uroczyste otwarcie wiaduktu, które odbędzie się w sobotę, 6 października, o godz. 11 otwieramy wiadukt

- mówi Witold Wróblewski, prezydent Elbląga.

Budowa wiaduktu wraz z drogami dojazdowymi rozpoczęła się we wrześniu ubiegłego roku. Udało się ją ukończyć w zaplanowanym terminie. Głównym wykonawcą inwestycji była gdyńska firma MTM. Całe przedsięwzięcie kosztowało 35 mln zł. Z tego ponad 15 mln to zewnętrzne dofinansowanie - ponad 12,2 mln zł z RPO Warmii i Mazur na budowę dróg dojazdowych i ok. 2,7 mln zł z Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa na budowę wiaduktu.

Otwarcie wiaduktu to dobra wiadomość dla kierowców. Troszkę gorsza dla pieszych. Przejście dla nich, a także dla rowerzystów, znajduje się w ciągu wiaduktu, ale to zdecydowanie wydłuża im drogę na Zatorze. Nie udało się wybudować tunelu pod torami, który miał być dla nich ułatwieniem, bo oferty zgłoszone do przetargów niemal dwukrotnie przekraczają budżet tego zadania. Miasto przekonuje, że jeszcze z tej inwestycji nie zrezygnowało. Jeśli jednak nie uda się wykonać przejścia podziemnego, przy wiadukcie powstaną windy. Do tego czasu piesi, jak do tej pory mogą korzystać z przejścia na przejeździe kolejowym.

W ciągu wiaduktu znajduje się ścieżka rowerowa i chodnik. Tunel miał być dodatkowym ułatwieniem, ale wychodzimy naprzeciw pieszym. Od poniedziałku, 8 października, planowane jest wygrodzenie przejścia na przejeździe kolejowym. Tymczasowo zachowane zostanie tam przejście dla pieszych i nadal będzie ono regulowane rogatkami

- mówi Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga. 

NJ

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2019 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.