Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

23 Maja, Czwartek, Iwona, Michal, Dezyriusz

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Znamy termin oddania do użytku S7 Elbląg-Gdańsk! - zobacz zdjęcia i film z budowy

22.07.2018, 14:00:00
Znamy termin oddania do użytku S7 Elbląg-Gdańsk! - zobacz zdjęcia i film z budowy
W 2015 r. rozpoczęła się budowa S7, która ma skrócić drogę między Elblągiem a Gdańskim. Jak zapewnia Piotr Michalski, rzecznik gdańskiego oddziału GDDKiA, termin nie ulegnie zmianie. Pierwsze samochody pojawią się na nowej S7 z końcem października br.!
 
Budowa drogi ekspresowej z Gdańska do Elbląga została podzielona na dwa odcinki. Każdy z nich ma ok. 20 km. Budową pierwszego z nich, z Koszwał do Nowego Dworu, zajmuje się czeska firma Metrostav. Za drugi, od Nowego Dworu Gdańskiego do podelbląskiego Kazimierzowa odpowiedzialna jest polska firma Budimex.
 
Inwestorem całego przedsięwzięcia jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. - S7 ma zostać udostępniona dla ruchu w październiku tego roku – zapewniał Piotr Michalski, rzecznik gdańskiego oddziału GDDKiA.
 
Jak na razie jedyną przeszkodą na jaką natrafili wykonawcy jest pogoda. - Dostaliśmy roszczenia obydwu wykonawców na warunki pogodowe, które komplikowały prace budowlane w zeszłym roku. Uwzględniliśmy roszczenia wykonawcy  drugiego odcinka, czyli tego od Nowego Dworu Gdańskiego do Elbląga i podpisaliśmy aneks do umowy – dodał Piotr Michalski.
 
Czy to oznacza przesunięcie terminu oddania tego odcinka do użytku?
 
Aneks mówi o tym, że do końca października ma zostać udostępniona dla ruchu droga główna ekspresowa z drogami głównymi poprzecznymi. Natomiast pozostałe elementy infrastruktury towarzyszące drodze ekspresowej mają zostać wykonane najpóźniej do 14 grudnia tego roku. Jednym słowem – nadal mówimy o tym, że w październiku pierwsze pojazdy pojadą drogą ekspresową S7
 
– zapewniał Piotr Michalski.
 
 
Wczoraj rozpoczęto wykonywanie nawierzchni z tzw. asfaltu twardolanego na obiektach mostowych. - Wszystkie obiekty mostowe, na obu odcinkach S7, będą miały nawierzchnię z asfaltu twardolanego - dodał Piotr Michalski. - On jest kilkakrotnie droższym rodzajem nawierzchni, ale jest bardziej odporny na działanie wody. Chodzi tu o jeszcze lepszą ochronę konstrukcji obiektów mostowych, wiaduktów.
 
Jak zaznaczył rzecznik gdańskiego oddziału GDDKiA jak na razie nie ma mowy o żadnych opóźnieniach.
 
Mogę zapewnić, że wszystko zostanie tak załatwione, żeby w październiku tego roku, całością, 40 km trasy, na obu odcinkach poszedł ruch nową drogą ekspresową. Drugi odcinek jest już zrobiony w 85 procentach. W zdecydowanej większości można już tam przejechać po nawierzchni bitumicznej. Praca wre, a zaangażowanie wykonawcy jest bardzo duże
 
– podkreślił Piotr Michalski.


Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji oraz filmu z poniedziałkowego przebiegu prac na odcinku Elbląg - Nowy Dwór Gdanski.
 

 

 

 

 

Kamila Jabłonowska

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
Hello World

Galeria / Budowa S7 od Elbląga do Nowego Dworu Gdańskiego ( zdjęć 88 )
Dodano: 2018-07-23 | Fot. Ryszard Biel

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2024 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.