Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

18 Lutego, Poniedziałek, Konstancja, Maksym, Bernadeta
Nie masz konta? Zarejestruj się »
Zaloguj się »

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Płot na polskiej granicy wcale nie taki pewny

11.05.2018, 10:00:00
Płot na polskiej granicy wcale nie taki pewny
Źródło: https://pixabay.com/zdjęcie jest jedynie ilustracją do tekstu

Minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel zdradził, że rząd decyzję o ewentualnej budowie 1200 km płotu na wschodniej i północnej granicy Polski podejmie w połowie maja. Koszt takiego ogrodzenia to 235 mln zł.
 

Szef resortu odpowiedzialnego za polskie rolnictwo, który zgłosił pomysł budowy ogrodzenia na granicy, został o sprawę zapytany przez rolników z woj. warmińsko-mazurskiego. Na spotkaniu w Bartoszycach Jurgiel przyznał, że prace koncepcyjne trwały wyjątkowo długo ze względu na konieczność uzgodnień m.in. z ekologami.
 

Ostateczną decyzję o tym, czy wydać 235 mln zł za 1200 km siatki, która ma powstrzymać przechodzenie do Polski zarażonych wirusem afrykańskiego pomoru świń dzików, rząd podejmie na posiedzeniu dopiero w połowie maja.
 

Jeśli ministrowie zgodzą się na budowę, na polskiej granicy stanie jeden z najdłuższych płotów granicznych świata. Po co? Otóż 1236 km siatki wysokiej na 2 metry ma uratować tradycyjnego polskiego schabowego. Wielu ekspertów od samego początku pozostaje sceptycznych do pomysłu. Ich zdaniem dużo skuteczniejsze byłoby wydanie kilkuset milionów złotych na prace nad szczepionką na ASF.
 

Początkowo szacowano, że koszt budowy nieznacznie przekroczy 100 mln zł. Jednak za samą dzierżawę gruntów pod budowę państwo będzie musiało zapłacić 60 mln zł, a roczne utrzymanie całej konstrukcji sięgnie 15 mln zł. Ogrodzenie ma przebiegać wzdłuż całej granicy Polski z Ukrainą, Białorusią i Rosją.

Źródło: money.pl.

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2019 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.