Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

18 Lutego, Poniedziałek, Konstancja, Maksym, Bernadeta
Nie masz konta? Zarejestruj się »
Zaloguj się »

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Jakie są wrażenie maturzystów po egzaminie z języka polskiego?

04.05.2018, 12:00:00
Jakie są wrażenie maturzystów po egzaminie z języka polskiego?
Fot. Ryszard Biel
Dziś, 4 maja, rozpoczął się maraton egzaminów maturalnych! Pierwszy egzamin sprawdzał wiedzę z języka polskiego. W Elblągu zmierzyło się z nim ponad 1300 osób.
 
W I Liceum Ogólnokształcącym do matury podeszło dziś 169 osób.
 
Przygotowania, jak zwykle, szły pełną parą do ostatniego dnia. Z pierwszych relacji uczniów wiemy, że była „Lalka” Bolesława Prusa, której maturzyści się spodziewali
 
– przyznała Anna Górecka, rzecznik I LO.
 
Pierwsze osoby, które wychodziły z auli przyznawały, że egzamin zaskoczył ich... pozytywnie. - Mówili, że było łatwo, więc mam nadzieję, że te słowa znajdą odzwierciedlenie w wynikach, które przyjdą w lipcu. Maturzyści są raczej spokojni, więc jestem pewna, że będzie dobrze – dodała Anna Górecka
.
 
Matura nie należała do najtrudniejszych. Zapewne to dlatego, że się do niej przygotowałem. Uważam, że temat był prosty - Czy tęsknota wyniszcza człowieka czy buduje? Trzeba było postawić tezę bądź hipotezę i odwołać się do „Lalki” Bolesława Prusa. Nie było trudno coś napisać. Bardziej wymagająca była część czytania ze zrozumieniem. Nawet od tych, które pisaliśmy na maturach próbnych
 
– stwierdził Oskar Partyka, maturzysta.
 
- Moim zdaniem rozprawka nie była trudna. Temat był całkiem przyjemny. Natomiast część zamknięta była trudniejsza. Stres trochę czułam, ale udało mi się zrobić wszystkie zadania. Do polskiego najmniej się przygotowywałam i teraz tego żałuję, bo na pewno byłoby mi łatwiej. Zdać na pewno zdam, ciekawa tylko jestem z jakim wynikiem - mówiła Aleksandra Lewandowska.
 
 - Szczerze mówiąc było fajnie. Dobrze mi się pisało i miałem dużo argumentów. Jedynie czytanie ze zrozumieniem było trudniejsze, ale wszystko poszło dobrze. Moja polonistka dobrze mnie przygotowała do tej matury. – zapewniał Daniel Mróz z klasy matematyczno-fizycznej.
 
- Rozprawka poszła mi bardzo dobrze. „Lalka” jest lekturą z gwiazdką, omawialiśmy ją bardzo dobrze i mogła na maturze podać wiele argumentów. Zadania zamknięte były już trudniejsze. Szczególnie prawda-fałsz, bo były niezrozumiałe i ciężko było się odwołać do tekstu. Natomiast streszczenie i zadania otwarte poszły mi o dobrze – dodała Kamila Masna z klasy matematyczno- geograficznej.

Poniżej prezentujemy galerię zdjęć z matur pisanych w IV LI i I LO.

 

KJ

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2019 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.