Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

18 Lutego, Poniedziałek, Konstancja, Maksym, Bernadeta
Nie masz konta? Zarejestruj się »
Zaloguj się »

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Pedofile skazani na 10 lat więzienia. Apelacja trafiła do Elbląga

15.04.2018, 10:48:00
Pedofile skazani na 10 lat więzienia. Apelacja trafiła do Elbląga
Fot. Ryszard Biel

Na 10 lat więzienia za gwałty i molestowanie siedmiu chłopców w wieku od 8 do 13 lat skazani zostali Tomasz K. i Mateusz L. Pedofile ofiary mieli "werbować" w szkole w Nowym Mieście Lubawskim. Teraz elbląski sąd podejmie decyzję, czy wyrok sądu pierwszej instancji się uprawomocni, czy też sprawa wróci do ponownego rozpatrzenia. Wyrok w tej sprawie zapadnie 20 kwietnia.

Przypomnijmy. Tomasz K. i Mateusz L. w ręce policji wpadli w 2015 roku. Po pierwszym niepokojącym sygnale i ustaleniach policyjnych ekspertów z zakresu przestępczości internetowej kryminalni 10 września weszli do mieszkania jednego z podejrzanych. Na miejscu zatrzymano: 26-letniego mieszkańca powiatu tarnowskiego i 33-letniego mieszkańca powiatu nowomiejskiego. Zabezpieczono również materiały, filmy i zdjęcia, które pozwoliły na przedstawienie im zarzutów. Śledztwo w tej sprawie prowadziła Prokuratura Okręgowa w Elblągu. W toku postępowania ustalono siedmiu pokrzywdzonych, chłopców w wieku od 8 do 13 lat. Zatrzymani swoje ofiary namierzali pod szkołą podstawową i zwabiali, oferując im słodycze, chipsy, a nawet pieniądze. Dzieci przyprowadzali do mieszkania w Nowym Mieście Lubawskim, wykorzystywali seksualnie i nagrywali. Po trwającym rok śledztwie prokuratura zgromadziła na tyle mocne dowody, by skierować do sądu akt oskarżenia. Proces mężczyzn przed Sądem Rejonowym w Nowym Mieście Lubawskim zakończył się jesienią ubiegłego roku.

09 października 2017 r.zapadł wyrok skazujący wobec Tomasza K. i Mateuszowi L. oskarżonym o popełnienie przestępstw przeciwko wolności seksualnej i obyczajności. Sąd, uwzględniając zgromadzony w sprawie materiał dowodowy, uznał winę sprawców oraz orzekł wobec oskarżonych kary łączne po 10 lat pozbawienia wolności, zaliczył na poczet wymierzonej kary pozbawienia wolności okres stosowanego tymczasowego aresztowania, orzekł środki karne w postaci zakazu kontaktowania się z pokrzywdzonymi oraz zbliżania się do nich na odległość mniejszą ni z 100 metrów przez okres 15 lat, orzekł wobec oskarżonych środki zabezpieczające w postaci terapii oraz orzekł środki kompensacyjne w postaci zadośćuczynienia za doznaną krzywdę poprzez zapłatę na rzecz pokrzywdzonego kwoty 10.000 zł. Nadto sąd zasądził od obu oskarżonych kwoty 600 zł tytułem opłaty i obciążył ich wydatkami poniesionymi w postępowaniu

- informowała prokurator Iwona Piotrowska, rzecznik prasowy PO w Elblągu.

Od wyroku się odwołano. Apelację rozpatruje Sąd Okręgowy w Elblągu. W środę, 11 kwietnia, zakończono przewód sądowy. Ogłoszenie wyroku zaplanował na 20 kwietnia. 

NJ

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2019 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.