Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

18 Stycznia, Piątek, Marian, Jan, Antoni
Nie masz konta? Zarejestruj się »
Zaloguj się »

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Czytelnik INFO: Zaprosimy do siebie żydowską rodzinę

23.02.2018, 09:14:00
Czytelnik INFO: Zaprosimy do siebie żydowską rodzinę

Eskalacja nieporozumień na linii Polska Izrael, Żydzi – Polacy, jest zdumiewająca zważywszy na fakt, że oba narody poniosły największą ofiarę złożoną z bezsensownej i okrutnej śmierci swoich córek i synów, wymordowanych przez hitlerowskie Niemcy.

Jaki zatem ma sens spór pomiędzy Żydami i Polakami, gdy w 1939 Polska została zdradzona przez Francję i Anglię a oba narody, żydowski i polski zostały skazane na zagładę na oczach całego świata? Obecny spór ofiar ludobójstwa dwóch największych zbrodniczych  totalitaryzmów jest chichotem historii, obserwowanym z cichą satysfakcje przez tych, którzy systemowo jako państwa uczestniczyli w kolaboracji i holokauście.

Zatem droga kolejnych oświadczeń, mniej lub bardziej zgrabnych prób przedstawiania argumentów polityczno historycznych, która ten rozdźwięk tylko pogłębia,  musi być zastąpiona przez bliskość relacji między rodzinami, przez wspólne przeżywanie przeszłości dla przyszłości. Zarówno w Polsce jak i Izraelu nie ma rodziny która by nie została okaleczona przez II wojnę światową. Wspólne przeżywanie bólu zbliża, pomaga wyzwolić się z traumatycznych wspomnień i budować więzy szczerej przyjaźni  dla lepszej przyszłości. Wspólnie z żoną straciliśmy najbliższych w czasie drugiej wojny światowej i do dzisiaj nie wiemy gdzie spoczywają ich szczątki. Nie zginęli w walce jako żołnierze ale zostali zamordowani.

Dzisiaj jesteśmy gotowi zaprosić żydowska rodzinę do swojego domu by wysłuchać ich historii i przekazać naszą. Pokryjemy koszty pobytu oraz te związane z odwiedzaniem miejsc pamięci i męczeństwa, wspólnych dla Żydów i Polaków, gdzie w milczeniu, w modlitwie oddamy hołd pamięci pomordowanym zapalając światło nadziei i pokoju. Nie potrzebna jest nam ochrona Mosadu ani ABW. Sami sobie zapewnimy bezpieczeństwo, otoczymy naszych przyjaciół Żydów opieką i podzielimy piękną szczerą staropolską gościnnością.

Jedyne czego oczekujemy od władz Izraela i Polski to utworzenia pomostu, który połączy rodziny żydowskie i polskie. Jestem głęboko przekonany, że znajdzie się mnóstwo rodzin po jednej i drugie stronie, które podejmą wieloletni trud budowy prawdziwie szczerych relacji polsko żydowskich.  Innej drogi nie ma – relacje rządowe nie zastąpią relacji zwykłych ludzi.
 

Czytelnik

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2019 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.