Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

17 Lipca, Wtorek, Aneta, Bogdan, Aleksy

Menu główne

Baza firm Baza firm
Przedsiębiorstwo Usług Pogrzebowych SYRIUSZ
zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

WORDY szykują się na prawdziwe oblężenie! Dlaczego?

02.02.2018, 07:14:00 Rozmiar tekstu: A A A
WORDY szykują się na prawdziwe oblężenie! Dlaczego?
fot. Ryszard Biel/zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do tekstu

Kolejne oblężenie WORD-ów jest nieuniknione. Od czerwca wejdzie w życie nowy pakiet dla nowych kierowców. Czego będzie dotyczył? O tym informuje Radio Zet.

Zdaniem jednego z pracowników Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego prawdziwe oblężenie zacznie się w kwietniu. Zaleca on, aby nie czekać na ostatnią chwilę, lecz zapisać się na egzamin najszybciej, jak to jest tylko możliwe.


Zmiany wynikają z nowelizacji prawa, która wejdzie w życie 4 czerwca 2018 roku.

Wówczas każda osoba, która zda egzamin na prawo jazdy, zostanie objęta specjalnym okresem próbnym. W tym czasie kierowca będzie musiał spełnić kilka wymogów.
 

W trakcie dwuletniego okresu próbnego świeżo upieczony kierowca między czwartym a ósmym miesiącem od momentu uzyskania prawa jazdy będzie miał obowiązek wzięcia udziału w kursie doszkalającym. Zajęcia będą odbywały się w ośrodku WORD i będą składać się z dwugodzinnych zajęć teoretycznych i godzinnej praktyki w doskonaleniu jazdy.


Głównym zamierzeniem jest pokazanie kierowcy, czym grozi nadmierna prędkość. Za kurs trzeba będzie dodatkowo zapłacić. Cenę ustali minister transportu, ale już w tej chwili koszty nie przekroczą 100 złotych za teorię i 200 zł za szkolenie praktyczne. W razie nieprzystąpienia do kursu lub niedostarczenia do starostwa zaświadczenia o jego ukończeniu prawo jazdy zostanie odebrane.
 

To nie koniec zmian. W ciągu pierwszych ośmiu miesięcy okresu próbnego kierowca będzie musiał podlegać innym ograniczeniom prędkości:

— w okresie zabudowanym bez względu na porę dnia będzie mógł poruszać się z maksymalną prędkością 50 km/h;

— poza obszarem zabudowanym zamiast 100km/h, prędkość ta będzie wynosić 80 km/h;

— na autostradach i dwujezdniowych drogach ekspresowych kierowca nie będzie mógł przekroczyć 100 km/h.

Od chwili odebrania prawa jazdy kategorii B wszyscy ci, którzy będą chcieli rozpocząć pracę jako kierowca zawodowy, będą musieli o tym zapomnieć. Zmiany tego zabraniają przez pierwsze osiem miesięcy.
 

Jeśli w przeciągu dwóch pierwszych lat od uzyskania prawa jazdy kierowca popełni dwa wykroczenia, okres próbny wydłuży się o kolejne dwa lata. Jednocześnie dodatkową karą będzie skierowanie na badania psychologiczne, a także kurs reedukacyjny z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego.
 

W razie popełnienia trzech wykroczeń albo jednego przestępstwa drogowego w trakcie dwuletniego okresu próbnego kierowca straci prawo jazdy.
 

Źródło: RadioZET.pl/moto.pl/MW

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2018 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.