Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

14 Grudnia, Piątek, Alfred, Izydor
Nie masz konta? Zarejestruj się »
Zaloguj się »

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

WORDY szykują się na prawdziwe oblężenie! Dlaczego?

02.02.2018, 07:14:00
WORDY szykują się na prawdziwe oblężenie! Dlaczego?
fot. Ryszard Biel/zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do tekstu

Kolejne oblężenie WORD-ów jest nieuniknione. Od czerwca wejdzie w życie nowy pakiet dla nowych kierowców. Czego będzie dotyczył? O tym informuje Radio Zet.

Zdaniem jednego z pracowników Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego prawdziwe oblężenie zacznie się w kwietniu. Zaleca on, aby nie czekać na ostatnią chwilę, lecz zapisać się na egzamin najszybciej, jak to jest tylko możliwe.


Zmiany wynikają z nowelizacji prawa, która wejdzie w życie 4 czerwca 2018 roku.

Wówczas każda osoba, która zda egzamin na prawo jazdy, zostanie objęta specjalnym okresem próbnym. W tym czasie kierowca będzie musiał spełnić kilka wymogów.
 

W trakcie dwuletniego okresu próbnego świeżo upieczony kierowca między czwartym a ósmym miesiącem od momentu uzyskania prawa jazdy będzie miał obowiązek wzięcia udziału w kursie doszkalającym. Zajęcia będą odbywały się w ośrodku WORD i będą składać się z dwugodzinnych zajęć teoretycznych i godzinnej praktyki w doskonaleniu jazdy.


Głównym zamierzeniem jest pokazanie kierowcy, czym grozi nadmierna prędkość. Za kurs trzeba będzie dodatkowo zapłacić. Cenę ustali minister transportu, ale już w tej chwili koszty nie przekroczą 100 złotych za teorię i 200 zł za szkolenie praktyczne. W razie nieprzystąpienia do kursu lub niedostarczenia do starostwa zaświadczenia o jego ukończeniu prawo jazdy zostanie odebrane.
 

To nie koniec zmian. W ciągu pierwszych ośmiu miesięcy okresu próbnego kierowca będzie musiał podlegać innym ograniczeniom prędkości:

— w okresie zabudowanym bez względu na porę dnia będzie mógł poruszać się z maksymalną prędkością 50 km/h;

— poza obszarem zabudowanym zamiast 100km/h, prędkość ta będzie wynosić 80 km/h;

— na autostradach i dwujezdniowych drogach ekspresowych kierowca nie będzie mógł przekroczyć 100 km/h.

Od chwili odebrania prawa jazdy kategorii B wszyscy ci, którzy będą chcieli rozpocząć pracę jako kierowca zawodowy, będą musieli o tym zapomnieć. Zmiany tego zabraniają przez pierwsze osiem miesięcy.
 

Jeśli w przeciągu dwóch pierwszych lat od uzyskania prawa jazdy kierowca popełni dwa wykroczenia, okres próbny wydłuży się o kolejne dwa lata. Jednocześnie dodatkową karą będzie skierowanie na badania psychologiczne, a także kurs reedukacyjny z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego.
 

W razie popełnienia trzech wykroczeń albo jednego przestępstwa drogowego w trakcie dwuletniego okresu próbnego kierowca straci prawo jazdy.
 

Źródło: RadioZET.pl/moto.pl/MW

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2018 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.