Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

18 Lutego, Poniedziałek, Konstancja, Maksym, Bernadeta
Nie masz konta? Zarejestruj się »
Zaloguj się »

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Ochroniarz bohaterem Malborka? Usłyszał wyrok, ale broni go całe miasto

10.02.2018, 12:32:00
Ochroniarz bohaterem Malborka? Usłyszał wyrok, ale broni go całe miasto
Fot. Monika Skowrońska/zdjęcie stanowi ilustrację do tekstu

Podczas pościgu postrzelił 29-letniego włamywacza w plecy. Ochroniarz z Malborka usłyszał wyrok: rok więzienia i zakaz wykonywania zawodu przez 4 lata. Od zwykłych ludzi otrzymuje wyrazy poparcia: "zadanie wykonane, złodziejstwo powinno być zawodem wysokiego ryzyka". Sprawę opisuje Wirtualna Polska.

29-letni włamywacz plądrował właśnie dom jednorodzinny w Malborku. Kiedy uruchomił alarm, na miejscu zjawił się patrol firmy ochroniarskiej. Przestępca rzucił się do ucieczki, a za nim ruszyli ochroniarze. Jeden z nich zdecydował się oddać strzały w kierunku uciekającego. Jedna z kul trafiła go w plecy, uszkadzając kręgosłup. Złodziej spędzi resztę życia na wózku inwalidzkim.

Kilka dni temu sąd w Tczewie skazał ochroniarza za złamanie zasad użycia broni. Wyrok to rok więzienia w zawieszeniu i 4 lata zakazu działalności związanej z ochroną osób i mienia oraz z posiadaniem broni palnej. - Wyrok jest nieprawomocny, a nasz pracownik wciąż jeszcze walczy o uniewinnienie. Przeżył wiele problemów, ale chce nadal pracować. Otrzymujemy nawet wyrazy poparcia w tej sprawie - mówi WP szef firmy ochroniarskiej z Malborka. Prosi jednak o niepodawanie jego danych, bo sprawa wywołuje wielkie emocje lokalnej społeczności.

Nieoficjalnie wiadomo, że ochroniarz nadal pracuje - wyrok jeszcze nie jest jeszcze prawomocny. Klienci firmy wręcz domagają się, aby tak zaangażowany pracownik nadal strzegł ich domów, sklepów i siedzib firm. Po tym jak o wyroku napisały lokalne media posypały się wyrazy uznania dla jego działań. Dla mieszkańców ochroniarz to Chuck Norris, który wymierzył sprawiedliwość. Tylko niechcący przesadził.

"Złodziejstwo powinno być zawodem wysokiego ryzyka, zadanie wykonane choć szkoda, że złamaniem przepisów". "Sam bym strzelił, ktoś pracuje i dorabia się, a tu przyjdzie łachmyta i kradnie...Popieram ochroniarza". "Takim wyrokiem sąd daje ewidentne przyzwolenie na włamywanie! Ktoś idzie kraść niech się liczy że może być postrzelony. Za swoje leczenie i wózek też powinien płacić ze swoich pieniędzy, a nie z podatków naszych!" - setki podobnych komentarzy pod publikacjami tekstami pokazują, że wyrok rozmija się ze społecznym poczuciem sprawiedliwości.
Złodziej żąda surowej kary

A to jeszcze nie koniec emocji. Zaostrzenia kary dla ochroniarza domaga się sam poszkodowany złodziej. Jego adwokat napisał już apelację do wyroku. Odpisał mu osobiście Prokurator Rejonowy z Malborka, że wyrok jest już wystarczająco surowy. - To nie było nawet umyślne zranienie. W śledztwie ustaliliśmy, że kula trafiła włamywacza po rykoszecie. Musieliśmy jednak przyjąć, że było to złamanie przepisów o użyciu broni. Przestępca uciekał, kula trafiła go plecy, nie było sytuacji bezpośredniej obrony mienia - mówi WP prokurator Piotr Jankowski.

Więcej na: WP.pl.

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2019 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.