Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

14 Grudnia, Piątek, Alfred, Izydor
Nie masz konta? Zarejestruj się »
Zaloguj się »

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Minister Ziobro niezadowolony z efektywności Sądu Rejonowego w Elblągu. Powołał nowego prezesa

08.02.2018, 10:10:00
Minister Ziobro niezadowolony z efektywności Sądu Rejonowego w Elblągu. Powołał nowego prezesa

Agnieszka Anna Walkowiak objęłą wczoraj stanowisko prezesa Sądu Rejonowego w Elblągu.  Co było powodem takiej decyzji Ministerstwa Sprawiedliwośći?

 

Trwająca w Ministerstwie Sprawiedliwości analiza szerokiego zakresu czynników wpływających na całościową ocenę jakości pracy sądów powszechnych oraz przegląd ewidencji spraw i podstawowych wskaźników za pierwsze półrocze 2017 roku wykazały niską efektywność w sądach rejonowych w Warszawie, Elblągu i Braniewie

- wyjaśnia Ministerstwo Sprawiedliwości.


Sądy w tych trzech miastach zajęły, zdaniem Ministerstwa, zbyt niskie miejsce w rankingu. - Z analizy tej wynika, że Sąd Rejonowy Warszawa Śródmieście zajął 289. pozycję w rankingu wszystkich sądów rejonowych (sprawy ogółem) oraz jest 306. sądem rejonowym w kraju pod względem wskaźnika opanowania wpływu spraw, co oznacza, że w sądzie tym rosną zaległości – informuje Ministerwsto Sprawiedliwości. - Z kolei Sąd Rejonowy w Braniewie jest 301. pod względem odsetka spraw cywilnych ponownie wpisanych.
 

Jak sytuacja wygląda w Elblągu?

Analiza jakości pracy oraz przegląd ewidencji spraw i podstawowych wskaźników za pierwsze półrocze 2017 roku wykazały również niezadawalającą efektywność Sądu Rejonowego w Elblągu. Elbląski sąd zajął 295. miejsce w sprawach cywilnych pod względem odsetka załatwień merytorycznych, a w ogólnym rankingu opanowania wpływu jest 212

– podaje Ministerstwo Sprawiedliwości.


Wczoraj Minister Ziobro powołał nowych Prezesów Sądów Regonowych w Warszawie Śródmieściu, Braniewie, Elblągu, a także w Gdańsku Południe, gdzie dotąd był wakat na tym stanowisku.


- W Sądzie Rejonowym w Elblągu nowym prezesem z dniem 7 lutego 2018 r. została sędzia Agnieszka Anna Walkowiak na miejsce sędzi Patrycji Emanueli Wojewódki – informuje Ministerswto Sprawiedliwości.


Przypomnimy, że Minister Ziobro w październiku ubr. odwołał prezesa Sądu Okręgowego w Elblągu – Marka Omelana. Ministerstwo Sprawiedliwości zarzuciło mu ujawnienie tajemnicy służbowej.

Marek Omelan skierował do Rady Miasta w Elblągu wniosek o odwołanie jednej z ławniczek. Uważał, że jej zachowanie „urągało wszelkim elementarnym zasadom kultury i etyki”. Zdaniem Ministerstwa „Prezes przekazał urzędnikom dokumenty z przebiegu narady sędziowskiej objętej tajemnicą”.

Od 1 listopada ubr. funkcję prezesa Sądu Okręgowego pełni sędzia Piotr Żywicki, który orzekał w Wydziale VI Karnym Odwoławczym tegoż sądu.

 

KJ

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2018 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.