Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

17 Lipca, Wtorek, Aneta, Bogdan, Aleksy

Menu główne

Baza firm Baza firm
Zakład Mechaniczny ELTECH
zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Minister Ziobro niezadowolony z efektywności Sądu Rejonowego w Elblągu. Powołał nowego prezesa

08.02.2018, 10:10:00 Rozmiar tekstu: A A A
Minister Ziobro niezadowolony z efektywności Sądu Rejonowego w Elblągu. Powołał nowego prezesa

Agnieszka Anna Walkowiak objęłą wczoraj stanowisko prezesa Sądu Rejonowego w Elblągu.  Co było powodem takiej decyzji Ministerstwa Sprawiedliwośći?

 

Trwająca w Ministerstwie Sprawiedliwości analiza szerokiego zakresu czynników wpływających na całościową ocenę jakości pracy sądów powszechnych oraz przegląd ewidencji spraw i podstawowych wskaźników za pierwsze półrocze 2017 roku wykazały niską efektywność w sądach rejonowych w Warszawie, Elblągu i Braniewie

- wyjaśnia Ministerstwo Sprawiedliwości.


Sądy w tych trzech miastach zajęły, zdaniem Ministerstwa, zbyt niskie miejsce w rankingu. - Z analizy tej wynika, że Sąd Rejonowy Warszawa Śródmieście zajął 289. pozycję w rankingu wszystkich sądów rejonowych (sprawy ogółem) oraz jest 306. sądem rejonowym w kraju pod względem wskaźnika opanowania wpływu spraw, co oznacza, że w sądzie tym rosną zaległości – informuje Ministerwsto Sprawiedliwości. - Z kolei Sąd Rejonowy w Braniewie jest 301. pod względem odsetka spraw cywilnych ponownie wpisanych.
 

Jak sytuacja wygląda w Elblągu?

Analiza jakości pracy oraz przegląd ewidencji spraw i podstawowych wskaźników za pierwsze półrocze 2017 roku wykazały również niezadawalającą efektywność Sądu Rejonowego w Elblągu. Elbląski sąd zajął 295. miejsce w sprawach cywilnych pod względem odsetka załatwień merytorycznych, a w ogólnym rankingu opanowania wpływu jest 212

– podaje Ministerstwo Sprawiedliwości.


Wczoraj Minister Ziobro powołał nowych Prezesów Sądów Regonowych w Warszawie Śródmieściu, Braniewie, Elblągu, a także w Gdańsku Południe, gdzie dotąd był wakat na tym stanowisku.


- W Sądzie Rejonowym w Elblągu nowym prezesem z dniem 7 lutego 2018 r. została sędzia Agnieszka Anna Walkowiak na miejsce sędzi Patrycji Emanueli Wojewódki – informuje Ministerswto Sprawiedliwości.


Przypomnimy, że Minister Ziobro w październiku ubr. odwołał prezesa Sądu Okręgowego w Elblągu – Marka Omelana. Ministerstwo Sprawiedliwości zarzuciło mu ujawnienie tajemnicy służbowej.

Marek Omelan skierował do Rady Miasta w Elblągu wniosek o odwołanie jednej z ławniczek. Uważał, że jej zachowanie „urągało wszelkim elementarnym zasadom kultury i etyki”. Zdaniem Ministerstwa „Prezes przekazał urzędnikom dokumenty z przebiegu narady sędziowskiej objętej tajemnicą”.

Od 1 listopada ubr. funkcję prezesa Sądu Okręgowego pełni sędzia Piotr Żywicki, który orzekał w Wydziale VI Karnym Odwoławczym tegoż sądu.

 

KJ

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2018 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.