Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

17 Lipca, Wtorek, Aneta, Bogdan, Aleksy

Menu główne

Baza firm Baza firm
BLUE Centrum Informatyzacji
zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

"Nie pozwólmy pożreć demokracji". Gąsienice Tour w Elblągu

15.12.2017, 08:43:00 Rozmiar tekstu: A A A
"Nie pozwólmy pożreć demokracji". Gąsienice Tour w Elblągu
Fot. Ryszard Biel

Nietypowy sposób wybrali przeciwnicy rządów Prawa i Sprawiedliwości, aby zachęcić elblążan do udziału w nadchodzących wyborach. Dzisiaj (14 grudnia), po południu na Placu Jagiellończyka pojawiła się makieta przedstawiającego Jarosława Kaczyńskiego, obok m.in.: Putina i Orbana, jako gąsienicę obgryzającą liść z napisem demokracja. To element akcji Gąsienice Tour 2017 PL. Kilkadziesiąt osób skandowało "Nie bądź urny, idź do urny".

W lutym tego roku, podczas parady, tradycyjnie organizowanej na zakończenie karnawału w Nadrenii w zachodnich Niemczech głośno było o jednej z platform. Umieszczono na niej ogromny zielony liść z napisem „demokracja”, obgryzany przez tłuste czerwone gąsienice podpisane: Kaczyński, Orban, Putin, Trump i Erdogan. Teraz, niektóre gąsienice zmieniły nazwiska - pojawili się Ziobro i Macierewicz i podobna makieta jeździ po Polsce, intrygując i zachęcając do udziału w wyborach.

Ta makieta ma swoją historię. Stworzył ją artysta z Niemiec i pokazał na karnawale. Spodobała się Czechom i przed wyborami "gąsienice" przez dwa miesiące jeździły po Czechach. Teraz są w Polsce. Na razie platforma będzie jeździła po całym województwie warmińsko-mazurskim, byliśmy w Pasłęku, jutro będziemy w Braniewie. Teraz jesteśmy w Elblągu. To akcja, która ma obnażyć populizm i propagować demokrację, zachęcić ludzi do udziału w wyborach. Razem wygramy

- mówił Tadeusz Kawa z Komitetu Obrony Demokracji, współorganizator akcji w Elblągu.

W akcji "Liść demokracji" zorganizowanej w czwartek po południu na placu Kazimierza Jagiellończyka wzięło udział około trzydziestu osób. Głośno wyrażali swoją dezaprobatę dla rządów PiS. Bębnieniem i skandowaniem haseł "Każdy głos to dla robala cios", "Nie bądź urny, idź do urny" czy "Populiści spadać z liści" próbowali zachęcić elblążan do udziału w przyszłorocznych wyborach i "nie pozwolili zeżreć demokracji".

Demokracja to władza ludu. To forma ustroju, w której obywatele wskazują władze. W Polsce demokracja jest niszczona. Musimy walczyć o nią, bo bez demokracji nie będzie normalnego życia w tym państwie

- mówiła Natalia jedna z młodszych uczestniczek akcji.

Celem akcji Gąsienice Tour 2017, jak twierdzą jej organizatorzy, jest promocja uczestnictwa w wyborach, edukowanie społeczeństwa na temat populizmu i demokracji oraz uświadomienie, że problem ma charakter międzynarodowy, a populizm zagraża stabilności Unii Europejskiej. Akcję koordynuje grupa aktywistów polskich z różnych środowisk prodemokratycznych i wolnościowych. 4 listopada platforma wystartował z Cieszyna. Finał odbędzie się w Krakowie.


Natasza Jatczyńska

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Liść demokracji pl. Jagiellończyka ( zdjęć 24 )
Dodano: 2017-12-15 | Fot. Ryszard Biel

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2018 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.