Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

23 Listopada, Sobota, Adela, Felicyta, Klemens

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Przygotowanie auta do zimy

07.12.2017, 09:51:00
Przygotowanie auta do zimy

Przygotowanie auta do zimy

Jeszcze niedawno trzeba było przygotować auto na jesień, a już za pasem zima, która także wymaga odpowiednich zabiegów i kontroli pojazdu. Aby uniknąć przykrych niespodzianek warto odpowiednio wcześnie przygotować auto, by w zimową aurę móc bezpiecznie poruszać się po mieście i wyruszyć na ferie. Do najważniejszych czynności należy:

1. Wymiana opon na zimowe
To podstawowa czynność, którą należy podjąć już późną jesienią. Nie warto czekać na ostatnią chwilę, ponieważ można uniknąć kolejek i po prostu cieszyć się szybciej bezpieczną jazdą. Wymiana opon na zimowe pozwala płynniej i bezpieczniej poruszać się po zaśnieżonych drogach. Opony zimowe wykonane są bowiem z miękkiej mieszanki gumy, która lepiej sprawdza się na wilgotnej i pokrytej śniegiem nawierzchni.

2. Skontrolowanie akumulatora
Przy wysokich mrozach moc rozruchowa akumulatora może spaść nawet o 50%! Jednocześnie silnik stawiał będzie opory o połowę większe niż do tej pory. Rodzi to niebezpieczną sytuację, która może zakończyć się problemem z odpaleniem auta na mrozie. Dlatego warto sprawdzić kondycję akumulatora w serwisie, poprzez sprawdzenie napięcia ładowania i prądu upływu na postoju. Ocenie podlegają także: alternator i rozrusznik. Jeśli jeden z tych elementów wykaże wady w działaniu lub uszkodzenia, których nie udało się wykryć przed jesienią, to przygotowania auta do zimy są ostatnim momentem, w którym należy usunąć usterki.

3. Sprawdzenie płynów eksploatacyjnych
Wielu kierowców zapomina o tym, by sprawdzić temperaturę krzepnięcia płynu w układzie chłodniczym. Jeśli okaże się niewłaściwa przy wysokim mrozie może dojść do bardzo poważnych uszkodzeń, jak pęknięcie głowicy czy bloku. W większości przypadków – gdy żaden płyn nie był dolewany, a układ jest szczelny – temperatura zamarzania płynu utrzymuje się na poziomie -37 stopni Celsjusza. Parametr ten można sprawdzić w warsztacie. Zbyt wysoka temperatura oznacza, że płyn w chłodnicy trzeba wymienić. Należy pamiętać także o płynie do spryskiwaczy! Wersja letnia nie nadaje się na mrozy. W efekcie nie będzie można spryskać szyby, a przy zbyt intensywnych próbach użycia może dojść do uszkodzenia elektrycznej pompki.

4. Sprawdzenie wycieraczek

Błoto z drogi, deszcze i śnieg stanowią utrudnienie podczas jazdy zimą. Bez skutecznego odprowadzania ich z przedniej i tylnej szyby jazda byłaby niemożliwa. Właśnie dlatego warto zadbać o solidne i dobrze dopasowane wycieraczki, które usuną wszelkie zabrudzenia, a przy tym nie połamią się pod wpływem szkodliwych czynników atmosferycznych. Zużyte bądź nieprawidłowo działające wycieraczki w trudnych warunkach mogą nie spełnić swojego zadania, a do tego przyczynić się do porysowania szyby.

5. Sprawdzenie systemu ogrzewania

Wyobrażasz sobie jazdę w zimnym aucie? Jeśli nie, to sprawdź czy instalacja elektryczna i nawiew prawidłowo u Ciebie działają. Aby umilić sobie podróż już od samego początku, wiele osób decyduje się na układ ogrzewania postojowego. Dzięki temu już na starcie z nawiewów leci ciepłe powietrze, ponadto silnik jest rozgrzany i gotowy do jazdy. Wiele modeli nowych aut już posiada takie rozwiązania, a ci, którzy nie mają ich w swoim samochodzie, nie muszą się martwić. Jeszcze przed zimą zdążą zamontować elektryczny, niezależny układ ogrzewania postojowego.

Wskazane czynności należą do najważniejszych kroków, jakie należy podjąć przed zimą, aby cieszyć się przyjemną jazdą. Ponadto warto: sprawdzić oświetlenie, czy nie uległo uszkodzeniu w czasie jesieni, wymienić dywaniki materiałowe na gumowe, które nie absorbują wilgoci i łatwiej je wyczyścić z błota, sprawdzić uszczelki, przy drzwiach oraz przy klapie bagażnika (można zastosować preparaty, które zapobiegną ich przymarzaniu do karoserii); sprawdzić zamki (w szczególności jeśli zawsze używamy do otwarcia tylko pilota, zimą ta funkcja może z powodu wysokiego mrozu nie działać i będzie konieczne otwarcie auta z kluczyka).

Jeśli nie masz czasu lub nie czujesz się na siłach, by samodzielnie przygotować auto do zimy, zawsze możesz zgłosić się do warsztatu Bosch Car Service Autostrefa. Oferuje on usługi związane z przygotowaniami pojazdu na zimową porę i chętnie przeprowadzi pod tym kątem sprawdzenie samochodu. Na karcie kontrolnej przeglądu sezonowego znajduje się 27 punktów, które zostaną sprawdzone w twoim pojeździe. Przy okazji będziesz mógł bezstresowo dokonać badania technicznego na Stacji Kontroli Pojazdów i odebrać niespodziankę.

-----

Bosch Car Service Autostrefa
ul. Kard. Wyszyńskiego 1
(obok Mrówki Mak-Chemia)
tel. 513 122 122

www.autostrefa.elblag.pl
www.facebook.com/Serwis.Samochodowy.Autostrefa

(źródło http://bosch-service.pl)
 

................................................Artykuł sponsorowany................................................
 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
Hello World

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2024 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.