Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

24 Czerwca, Niedziela, Danuta, Emilia, Jan

Menu główne

Baza firm Baza firm
P.H.U. TOWO BOGDAN KLARKOWSKI
zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

"Był ostry wiatr, woda miała 8 stopni... pogoda nam sprzyjała". Elbląskie morsy rozpoczęły sezon

10.10.2017, 12:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
"Był ostry wiatr, woda miała 8 stopni... pogoda nam sprzyjała". Elbląskie morsy rozpoczęły sezon
Fot. Ewa Jabłońska/Elbląskie Morsy

Dla jednych morsowanie to czyste szaleństwo, dla innych sposób na dobre zdrowie i samopoczucie. Członkowie klubu Elbląskie Morsy zdecydowanie zaliczają się do tej drugiej grupy. Właśnie rozpoczęli kolejny sezon jesienno-zimowy.

To był dobry początek. Ten sezon przywitał nas wysokimi falami i ostrym wiatrem. Temperatura powietrza wynosiła 12 stopni Celsjusza, a wody 8 st.

- mówi Eugeniusz Brodziuk z Elbląga, mors z kilkunastoletnim stażem.

Morsowanie od kilku lat zdobywa coraz większą popularność, również w Elblągu, gdzie funkcjonuje klub Elbląskie Morsy. W październiku, gdy plaże Mierzei Wiślanej pustoszeją, oni rozpoczynają sezon. Pierwszą kąpiel mają już za sobą, odbyła się ona w minioną niedzielę (8 października) w Stegnie. Dokładnie o godzinie 12 do wody weszło 56 osób.

Nas, z Elbląga, było 26. Jednak przyłączyły się do nas osoby z kilku innych klubów, między innymi z: Malborka, Tczewa i Nowego Dworu Gdańskiego. Najmłodszy mors ma 11 lat. Pod czas tej pierwszej kąpieli było też pięć osób, które dopiero rozpoczynają przygodę z morsowaniem. Pogoda nam sprzyjała. Najtwardsi wytrzymali w wodzie nawet 25 minut. Początkującym wystarczyło 5 - 7 minut, aby się zahartować

- mówi Eugeniusz Brodziuk.

Do Elbląskich Morsów należy obecnie ponad 60 osób. Rok rocznie do tej grupy dołączają się nowe osoby.

- Te kąpiele poprawiają nie tylko nasze samopoczucie, ale i zdrowie. Jesteśmy otwarci, na wszystkich elblążan, którzy chcieliby spróbować morsowania. Zapraszamy do wspólnych kąpieli, wtedy na własnej skórze można się przekonać, co takiego jest w tym morsowaniu - dodaje pan Eugeniusz.

W sezonie kąpiele w Bałtyku odbywają się cyklicznie. Elbląskie Morsy organizują je, w co drugą niedzielę miesiąca. Spotykają się na plaży w Stegnie. Rok rocznie biorą również udział w różnych wydarzeniach, najbliższym będzie Jesienny Rajd Nordic Walking w Kątach Rybackich, który odbędzie się 18 listopada. 

Natasza Jatczyńska

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2018 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.