Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

22 Października, Piątek, Urszuli, Celiny, Hilarego

Menu głównezulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

"Był ostry wiatr, woda miała 8 stopni... pogoda nam sprzyjała". Elbląskie morsy rozpoczęły sezon

10.10.2017, 12:00:00
"Był ostry wiatr, woda miała 8 stopni... pogoda nam sprzyjała". Elbląskie morsy rozpoczęły sezon
Fot. Ewa Jabłońska/Elbląskie Morsy

Dla jednych morsowanie to czyste szaleństwo, dla innych sposób na dobre zdrowie i samopoczucie. Członkowie klubu Elbląskie Morsy zdecydowanie zaliczają się do tej drugiej grupy. Właśnie rozpoczęli kolejny sezon jesienno-zimowy.

To był dobry początek. Ten sezon przywitał nas wysokimi falami i ostrym wiatrem. Temperatura powietrza wynosiła 12 stopni Celsjusza, a wody 8 st.

- mówi Eugeniusz Brodziuk z Elbląga, mors z kilkunastoletnim stażem.

Morsowanie od kilku lat zdobywa coraz większą popularność, również w Elblągu, gdzie funkcjonuje klub Elbląskie Morsy. W październiku, gdy plaże Mierzei Wiślanej pustoszeją, oni rozpoczynają sezon. Pierwszą kąpiel mają już za sobą, odbyła się ona w minioną niedzielę (8 października) w Stegnie. Dokładnie o godzinie 12 do wody weszło 56 osób.

Nas, z Elbląga, było 26. Jednak przyłączyły się do nas osoby z kilku innych klubów, między innymi z: Malborka, Tczewa i Nowego Dworu Gdańskiego. Najmłodszy mors ma 11 lat. Pod czas tej pierwszej kąpieli było też pięć osób, które dopiero rozpoczynają przygodę z morsowaniem. Pogoda nam sprzyjała. Najtwardsi wytrzymali w wodzie nawet 25 minut. Początkującym wystarczyło 5 - 7 minut, aby się zahartować

- mówi Eugeniusz Brodziuk.

Do Elbląskich Morsów należy obecnie ponad 60 osób. Rok rocznie do tej grupy dołączają się nowe osoby.

- Te kąpiele poprawiają nie tylko nasze samopoczucie, ale i zdrowie. Jesteśmy otwarci, na wszystkich elblążan, którzy chcieliby spróbować morsowania. Zapraszamy do wspólnych kąpieli, wtedy na własnej skórze można się przekonać, co takiego jest w tym morsowaniu - dodaje pan Eugeniusz.

W sezonie kąpiele w Bałtyku odbywają się cyklicznie. Elbląskie Morsy organizują je, w co drugą niedzielę miesiąca. Spotykają się na plaży w Stegnie. Rok rocznie biorą również udział w różnych wydarzeniach, najbliższym będzie Jesienny Rajd Nordic Walking w Kątach Rybackich, który odbędzie się 18 listopada. 

Natasza Jatczyńska

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
Hello World

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2021 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.