Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

18 Lutego, Poniedziałek, Konstancja, Maksym, Bernadeta
Nie masz konta? Zarejestruj się »
Zaloguj się »

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Odpowiedzą za złamanie sądowych zakazów

05.02.2016, 12:00:00
Odpowiedzą za złamanie sądowych zakazów
fot. archiwum

Policjanci udaremnili dalszą jazdę dwóm użytkownikom dróg którzy złamali sądowe zakazy. Obaj to mężczyźni z powiatu nowodworskiego, a jeden z nich zgodnie z wyrokiem sądu nie może kierować pojazdami do 2023 roku. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności na okres do trzech lat.

Policjanci z ruchu drogowego nowodworskiej jednostki zatrzymali  w środę na drogach powiatu dwóch mężczyzn, którzy pomimo obowiązujących ich sądowych zakazów nie respektowali prawa.

Około godziny 11.30 funkcjonariusze pełniący służbę w Kątach Rybackich zaobserwowali rowerzystę, który na ich widok nagle zsiadł z roweru. W czasie kontroli policjanci wyczuli od 53- latka alkohol i przeprowadzili badanie stanu trzeźwości. Badanie alkotestem wykazało w organizmie mężczyzny ponad pół promila alkoholu. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że sąd zakazał mężczyźnie jazdy rowerem. Policjanci uniemożliwili mu dalszą jazdę, a za kierowanie pod wpływem alkoholu ukarali go mandatem.

W tym samym czasie drugi patrol funkcjonariuszy ruchu drogowego na ulicy Warszawskiej w Nowym Dworze Gdańskim interweniował wobec kierującego fiatem cinquecento. Według sygnału, który dotarł do policjantów mężczyzna miał kierować autem pomimo braku uprawnień. W czasie kontroli policjanci ustalili, że siedzącego za kierownicą auta 47- latka obowiązuje zakaz kierowania wszelkimi pojazdami aż do 2023 roku.

Obaj mężczyźni nie unikną odpowiedzialności za złamanie sądowych zakazów. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do trzech lat.

IR

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2019 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.