Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

22 Lutego, Piątek, Marta, Malgorzata, Piotr
Nie masz konta? Zarejestruj się »
Zaloguj się »

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Policjanci i strażnicy rybaccy walczą z kłusownictwem w powiecie nowodworskim

31.05.2015, 16:57:40
Policjanci i strażnicy rybaccy walczą z kłusownictwem w powiecie nowodworskim
fot. nadesłane

Współpraca policjantów i strażników rybackich zakończyła się zatrzymaniem kolejnych osób kłusujących na wodach Nogatu. 40 – letni mieszkaniec powiatu sztumskiego i 33 – latek z powiatu malborskiego poławiali ryby w obrębie Śluzy Michałowo, gdzie zbierające na tarło ryby objęte są ochroną. W obu przypadkach funkcjonariusze udaremnili nielegalny proceder, a mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Grozi za to kara ograniczenia wolności lub jej pozbawienia na okres do 2 lat.

W czwartek przed godziną 15.30 funkcjonariusze straży rybackiej doprowadzili do policyjnej jednostki mężczyznę, którego ujęli w miejscowości Wierciny, w związku z podejrzeniem nielegalnego poławiania tam ryb. Policjanci ustalili, że 40 – latek  łowił ryby przy Śluzie Michałowo, gdzie jest to zabronione, a dodatkowo stosował przy tym nielegalną metodę kaleczącą.

W czwartek w nocy, w trakcie wspólnej służby strażników i policjantów, w ręce mundurowych wpadł kolejny kłusownik. 33 – latka z powiatu malborskiego policjanci zatrzymali na gorącym uczynku, gdy wędkował w rejonie oddalonym o około 10 metrów od śluzy. Mężczyzna próbował uciekać, ale policjanci zatrzymali go po krótkim pościgu i doprowadzili do policyjnej jednostki.

Policjanci zabezpieczyli sprzęt wędkarski używany przez obu sprawców i zgodnie z przepisami ulegnie on przepadkowi. Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty łowienia ryb w obrębie ochronnym. Grozi za to kara ograniczenia wolności lub jej pozbawienia na okres do 2 lat.
Wspólne służby policjantów i strażników rybackich ukierunkowane są na zwalczanie kłusownictwa na wodach Żuław i Mierzei Wiślanej. W tym roku w ich trakcie funkcjonariusze ujawnili już ponad 20 przypadków łamaniu przepisów z ustawy o rybactwie śródlądowym.
 

KPP Nowy Dwór Gdański

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2019 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.