Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

4 Kwietnia, Sobota, Waclaw, Izydor, Benedykt

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Nowy Dwór Gdański: przewoził 4 tysiące działek amfetaminy w baku

11.05.2015, 16:43:18
Nowy Dwór Gdański: przewoził 4 tysiące działek amfetaminy w baku
fot. KWP w Olsztynie

Funkcjonariusze CBŚP przy współpracy z Izbą Celną w Olsztynie zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy usiłowali przemycić znaczną ilość narkotyków z Polski do Skandynawii. Ponad 4 tys. działek amfetaminy ukryte było w samochodzie, a konkretnie w baku od paliwa. Kurier z Elbląga wpadł w ręce funkcjonariuszy w drodze na prom w Świnoujściu. Sprawa ma charakter rozwojowy, nie wykluczone są kolejne zatrzymania.

Zatrzymania

Do zatrzymania kuriera doszło 7 maja około godziny 17.00 na krajowej 7. w okolicy miejscowości Nowy Dwór Gdański. Funkcjonariusze CBŚP wraz z miejscowymi policjantami  zablokowali jeden pas ruchu, po którym jechał samochodem mieszkaniec Elbląga. Mężczyzna kierował się do Świnoujścia, skąd promem miał dopłynąć do Skandynawii. Mężczyzna przewoził ukryte w baku od paliwa narkotyki. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 4 kilogramy amfetaminy zapakowanej w foliowe torebki. Wartość zabezpieczonych narkotyków to ponad 120 tys. złotych.

Na drugi dzień, na terenie zakładu pracy w okolicy Elbląga zatrzymany został również jego wspólnik.

Obaj mężczyźni byli zaskoczeni dynamiczną akcją Policji.

Zarzuty

Prokuratura Rejonowa w Malborku, która prowadzi śledztwo w tej sprawie postawiła mężczyznom zarzuty usiłowania przemytu znacznej ilości narkotyków, czego mieli dopuścić się wspólnie i w porozumieniu.

Areszty

W minioną sobotę Sąd Rejonowy w Malborku na wniosek prokuratora zastosował wobec obu mieszkańców Elbląga 3-miesięczny areszt. Za przestępstwo, które popełnili grozi im kara nie krótsza niż 3 lata pozbawienia wolności. 

Jeszcze tego samego dnia zatrzymani mężczyźni trafili do zakładu karnego.

Sprawa ma charakter rozwojowy, dlatego policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

KWP w Olsztynie

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 5 )


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2020 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.