Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

20 Kwietnia, Sobota, Agnieszka, Teodor, Czeslaw

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Policyjny głos w szkolnej debacie na temat przeciwdziałania przemocy i agresji

31.03.2015, 08:00:00
Policyjny głos w szkolnej debacie na temat przeciwdziałania przemocy i agresji
fot. Maciej Bojkowski (nadesłane)

Policjantka z nowodworskiej jednostki uczestniczyła w debacie zorganizowanej przez samorząd uczniowski Szkoły Podstawowej nr 1 w Nowym Dworze Gdańskim. Uczniowie rozmawiali o problemie agresji i przemocy w szkole. Do udziału w debacie zaprosili policjantkę, pielęgniarkę, pedagoga szkolnego i dyrektorów placówki. Dobór gości – nie był przypadkowy. Wszyscy oni z racji wykonywanych zawodów mają na co dzień obowiązek pomagać młodzieży rozwiązywać problemy wiążące się z przemocą i agresją rówieśniczą. Policjanci wierzą, że zrozumienie problemu przez uczniów, aktywne i samodzielne poszukiwanie rozwiązań - pozwoli zarówno młodym ludziom, jak i ich opiekunom eliminować ze szkolnego środowiska ewentualne przejawy agresywnych zachowań.

Uczniowie nowodworskiej Szkoły Podstawowej nr 1 im Janusza Korczaka dali dowód aktywnego i odpowiedzialności uczestnictwa w życiu placówki i zorganizowali debatę poświęconą problematyce przeciwdziałania przemocy i agresji rówieśniczej. Do udziału w wydarzeniu zaprosili policjantkę z miejscowej jednostki, pielęgniarkę, pedagoga szkolnego i dyrektorów szkoły, którzy niejednokrotnie współpracują ze sobą w przypadkach rozwiązywania problemów nastolatków lub przeciwdziałania zagrożeniom wieku dorastania.

Debata pod hasłem „Bezpieczna szkoła. Przemoc i agresja w szkole i jej okolicy- jak się przed tym bronić? rozpoczęła się w miniony piątek o godz. 10.00. Udział w niej wzięli członkowie trójek klasowych z klas III – VI.

Spotkanie poprowadziła pedagog szkolna, która swoim wykładem wprowadziła uczestników w tematykę wyjaśniając pojęcia agresji i przemocy. Po wykładzie – w części warsztatowej zajęć - dzieci w grupach wypracowywały swoje procedury zachowań na wypadek zetknięcia się z niebezpiecznymi zjawiskami.

Korzystając ze swojego doświadczenia, a także spoglądając na problem przez pryzmat swojego zawodu - goście wspierali pracę uczniów i z zaangażowaniem podpowiadali młodzieży jak zachować się, gdy jest się świadkiem przemocy i co zrobić by przeciwdziałać przemocy i agresji w szkole.

W drugiej części debaty przyszła kolej na pytania do zaproszonych gości. Uczniowie zadawali szczegółowe pytania dotyczące między innymi działań podejmowanych przez Policję, szkołę czy służbę zdrowia w związku z przeciwdziałaniem i minimalizowaniem problemu agresji i przemocy w szkołach. Wywoływana do odpowiedzi policjantka starała się uświadomić młodzieży, że każde z nich ma prawo do życia bez agresji i przemocy, jakie skutki niosą za sobą agresywne zachowania rówieśnicze, jak wygląda odpowiedzialność nastolatków za popełnianie zabronionych czynów, jak zachować się będąc świadkiem takiego zachowania i gdzie można szukać pomocy będąc ofiarą zjawiska przemocy.

Debata trwała dwie godziny i zakończyła się projekcją filmu pt. „Powstrzymać agresję”. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku, podsumowania i podziękowań dla uczestników.

Policjanci gratulują zarówno Samorządowi Uczniowskiemu, jego opiekunom, jak i dyrekcji szkoły świadomej, aktywnej i odpowiedzialnej postawy w zakresie przeciwdziałania przemocy i agresji w szkole.

Zorganizowanie debaty jest też jednym z zadań w Ogólnopolskim Konkursie ,, Lider Samorządu Uczniowskiego’’ oraz w Wojewódzkim Konkursie ,, My na Pomorzu”, w jakich udział biorą dzieci z nowodworskiej podstawówki. W drugim z konkursów uczniom partnerują między innymi nowodworscy policjanci. Już dziś uczniowie przygotowują się do kolejnych zadań, a jednym z nich jest przedstawienie na temat bezpieczeństwa w drodze do szkoły. Za powodzenie młodych nowodworzan w obu konkursach trzymamy mocno kciuki.

 

KPP Nowy Dwór Gdański

Oceń tekst:

Ocen: 1

Hello World

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2024 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.