Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

7 Lipca, Czwartek, Cyryl, Metody, Estera

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Minister Antoni Macierewicz: Przysłość brygady w Braniewie jest dobra

03.06.2016, 19:46:47
Minister Antoni Macierewicz: Przysłość brygady w Braniewie jest dobra
fot. Ryszard Biel

Przysięga wojskowa elewów drugiego turnusu służby przygotowawczej 9. Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej to niewątpliwie ważna uroczystość, która dziś (3 czerwca) miała miejsce w Braniewie. Wziął w niej udział m.in. Minister Obrony Narodowej, Antoni Macierewicz.

Uroczystość odbyła się na placu przed Bazyliką Mniejszą. Od 4 maja prawie stu ochotników drugiego turnusu służby przygotowawczej szkoliło się w  9. Braniewskiej Brygadzie Kawalerii Pancernej. To oni dziś złożyli przysięgę. O jej wadze przypominał im Antoni Macierewicz. - Złożyliście przysięgę wierności Rzeczpospolitej - podkreślał. - Ona będzie was wiązać na całe życie.

- Elewi rozpoczęli służbę od szkolenia podstawowego i codziennie poznają tajniki służby wojskowej - wyjaśniał Bartłomiej Misiewicz, rzecznik prasowy MON. - Dla najlepszych żołnierzy służba przygotowawcza może być początkiem drogi do zawodowej służby wojskowej, także w 9.BBKPanc.

Podczas uroczystości obecni byli m.in. uczniowie klas mundurowych z Braniewa i Pasłęka. Nie zabrakło pokazu musztry paradnej w wykonaniu żołnierzy 1. Batalionu Czołgów 9. Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej.

Podczas oficjalnych wystąpień uwagę przykuła wypowiedź Burmistrz Braniewa, Moniki Trzcińskiej. Odniosła się ona do decyzji o likwidacji 16. Pułku Artylerii, która miała miejsce pięć lat temu. - Mam nadzieję, że czas głupich decyzji dla garnizonu Braniewo mamy już za sobą, bo Braniewo było, jest i mam wielką nadzieję, że będzie silnie związane z wojskiem - zaznaczyła.

Podczas spotkania z dziennikarzami, które miało miejsce tuż po uroczystości, Minister został poproszony o komentarz tych słów. - Dość szeroko, niektórzy uważali, że  zbyt długo, przedstawiłem mój stosunek, opinię, moją wiedzę na temat działania moich poprzedników - mówił Antoni Macierewicz. - Zrobiłem to w Sejmie dwa tygodnie temu. Zrobiłem to raz i starczy.

Minister zapewnił, że  brygada w Braniewie nie musi się martwić, co będzie w przyszłości. Antoni Macierewicz zdradził plany związane z tym miastem odnośnie wojsk obrony terytorialnej.

W Braniewie nie będzie stacjonowało dowództwo brygady, ale będą stacjonowały oddziały, brygady, formacje, brygady obrony terytorialnej. Przyszłość 9. Brygady Pancernej im. Króla Stefana Batorego jest dobra. Macie takich dowódców, że nie może być inaczej

- mówił Antoni Macierewicz.

Nie mogło również zabraknąć tematu Przekopu Mierzei. Czy są plany odnoście wzmocnienia tego obszaru flotą wojenną bądź strażą graniczną?

Pomysły w tej sprawie były w Polsce od co najmniej 70 lat. Za to rząd Prawa i Sprawiedliwości podejmuje decyzje, a nie pomysły. Taka decyzja została podjęta. Prace się zaczynają i zostaną, mam nadzieję, jak najszybciej wykonane. Oczywiście będą miały także konsekwencje w infrastrukturze wojskowej

- poinformował Minister.

 

Kamila Jabłonowska


Artykuł pochodzi ze strony info.elblag.pl

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
Hello World

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2022 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.