Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

22 Listopada, Piątek, Albert, Janusz, Konrad

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Coraz większy ruch na drogach wokół Elbląga. Tłoczno robi się na obwodnicy i w kierunku Gdańska

12.04.2016, 11:35:06
Coraz większy ruch na drogach wokół Elbląga. Tłoczno robi się na obwodnicy i w kierunku Gdańska
fot. archiwum Witold Sadowski

Średnio około 20 tys. pojazdów przejeżdża codziennie drogą nr 7 między Elblągiem a Jazową. To trzeci w kolejności najbardziej obciążony ruchem odcinek drogi krajowej na Warmii i Mazurach. Znacznie większy ruch niż jeszcze 5 lat temu, panuje także na obwodnicy Elbląga, którą każdego dnia porusza się ponad 18 tys. samochodów. GDDKiA zaprezentowała wyniki Generalnego Pomiaru Ruchu, jaki przeprowadzono w zeszłym roku. Najważniejszy wniosek, jaki można z niego wyciągnąć jest jeden - ruch pojazdów cały czas wzrasta.

Według przeprowadzonego w 2015 roku Generalnego Pomiaru Ruchu, w województwie warmińsko-mazurskim średni dobowy ruch roczny pojazdów silnikowych (SDRR) w 2015 roku na sieci dróg krajowych Warmii i Mazur wyniósł 6133 pojazdów na dobę i był większy o około 8% w porównaniu z rokiem 2010. Dla porównania - średnie dobowe natężenie ruchu w roku 2015 na całej sieci dróg krajowych wyniosło 11 178 poj./ dobę, ruch na drogach krajowych w stosunku do roku 2010 wzrósł o 14%.

Jak pokazują wyniki pomiaru na drogach Warmii i Mazur, najwyższe natężenie ruchu odnotowano na odcinku drogi krajowej nr 65 w Ełku. W 2015 r. wyniosło ono 23 397 poj./dobę. Równie duże natężenie ruchu jest na odcinku drogi krajowej nr 51 w Bartoszycach. Tutaj średnie dobowe natężenie ruchu wyniosło 21 274 poj./dobę.

Drogą o największym natężeniu ruchu w województwie jest siódemka, gdzie średnie natężenia poza jednym odcinkiem kształtują się na poziomie kilkunastu tysięcy pojazdów na dobę. Na tej drodze w 2015 roku najbardziej obciążonym odcinkiem okazał się fragment drogi od granicy z województwem pomorskim do Elbląga. Na odcinku siódemki między Jazową a pierwszym zjazdem do Elbląga na ul. Nowodworskiej, zanotowano aż 19 354 poj./dobę. Dla porównania w 2010 r. na nieco dłuższym odcinku dk 7 między Nowym Dworem Gdańskim a Elblągiem (ul. Nowodworska) odnotowano 17 721 poj./dobę.

Na kolejnych miejscach znalazły się dwa odcinki obwodnicy Elbląga. W zeszłym roku między skrzyżowaniem dk 7 z ul. Nowodworską a węzłem Elbląg Południe (dawniej Raczki) pomiar wskazał 18 062 poj./dobę (w 2010 r. - 13 121 poj./dobę), natomiast na ekspresowym odcinku siódemki między węzłami Elbląg Południe - Elbląg Wschód - 18 758 poj./dobę (w 2010 r. - 15 tys. 121 poj./dobę).

Podobna ilość pojazdów, a nawet nieco niższa w porównaniu do roku 2010, porusza się odcinkiem drogi S7 między węzłem Elbląg Wschód a węzłem Pasłęk Północ. Od 2005 r. fragment ten był niezmiennie odcinkiem o największym natężeniu ruchu w województwie. Obecnie przejeżdża nim 18 083 poj./dobę (w 2010 r. 18 486 poj./dobę a w 2005 r. 16 737 poj./dobę).

Do Elbląga oprócz siódemki prowadzi jeszcze jedna droga krajowa - ta oznaczona numerem 22. Wykonany w zeszłym roku pomiar wykazał, że odcinek dwudziestki dwójki między Starym Polem (granica województwa) a węzłem Elbląg Południe pokonuje każdego dnia 9028 pojazdów. Co może zaskakiwać, jest to spadek o około 1800 pojazdów (w 2010 r. odnotowano tu 10 793 poj./dobę). Znaczny wzrost ruchu zanotowano z kolei na odcinku drogi ekspresowej S22 między węzłem Elbląg Wschód a węzłem Braniewo Południe - z 3258 na 5783 poj./dobę. Głównie ze względu na otwarcie w grudniu 2010 r. nowego przejścia granicznego w Grzechotkach.

Generalny Pomiar Ruchu przeprowadza się co 5 lat. Wyniki pomiaru stanowią jedną z najbardziej istotnych informacji o zarządzanej sieci drogowej. Na ich podstawie podejmowane są decyzje dotyczące budowy nowych dróg: ich przekroju, geometrii i skrzyżowań. Określane są wskaźniki ekonomiczne decydujące o realizacji inwestycji lub jej zaniechaniu, przeprowadzeniu remontu i jego zakresie. Na podstawie wyników podejmowane są też decyzje związane z klasyfikacją dróg, ustalaniem ciągów dróg i ich priorytetów w sieci drogowej w skali kraju i międzynarodowej.


 

RK


Artykuł pochodzi ze strony info.elblag.pl

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
Hello World

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2024 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.