Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

20 Stycznia, Środa, Fabian, Sebastian

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Tarcza Turystyczna: Ostatnie dni na złożenie wniosku o zwolnienie ze składek ZUS

26.11.2020, 11:42:10
Tarcza Turystyczna: Ostatnie dni na złożenie wniosku o zwolnienie ze składek ZUS

Tylko do 30 listopada przedsiębiorcy z branży turystycznej, wystawienniczej i estradowej mogą złożyć do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wniosek o zwolnienie z opłacania składek za lipiec, sierpień i wrzesień. O wsparcie można ubiegać się wyłącznie drogą elektroniczną.


O zwolnienie mogą ubiegać się płatnicy o przeważającej działalności w sektorze turystycznym, hotelarskim, organizacji i obsługi targów, konferencji lub wystaw. Zwolnienie obejmuje składki na ubezpieczenia społeczne, zdrowotne, na Fundusz Pracy, Fundusz Solidarnościowy, Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych oraz Fundusz Emerytur Pomostowych. Warunkiem uzyskania wsparcia jest bycie płatnikiem składek przed 30 czerwca 2020 r. Ponadto przychód  z działalności w pierwszym miesiącu kalendarzowym, którego dotyczy wniosek musi być niższy co najmniej o 75% w stosunku do przychodu, który uzyskanego w tym samym miesiącu w 2019 r.


Jeżeli przedsiębiorca opłacił składki, ale spełnia warunki zwolnienia, to gdy otrzyma informację o zwolnieniu z opłacania składek, będzie mógł wystąpić z wnioskiem o ich zwrot
Zwolnienie z opłacania należności z tytułu składek stanowi pomoc publiczną. Pomoc tę może otrzymać tylko przedsiębiorstwo, które na 31 grudnia 2019 r. i na dzień złożenia wniosku nie było       w trudnej sytuacji. Wynika to z regulacji UE.


Wniosek o symbolu RDZ-B można złożyć wyłącznie elektronicznie przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS.
Informację o rozstrzygnięciu wniosku ZUS prześle pocztą lub na PUE ZUS.
Kwota składek jaka do tej za wnioskujących w województwie pomorskim została pokryta z budżetu państwa to blisko ponad 3,1 mln złotych

 

Regionalny Rzecznik Prasowy
województwa pomorskiego
Krzysztof Cieszyński

 

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2021 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.