Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

18 Stycznia, Piątek, Marian, Jan, Antoni
Nie masz konta? Zarejestruj się »
Zaloguj się »

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii KULTURA

Występ moskiewskiej rewii przyciągnął tłumy

24.11.2016, 07:29:55
Występ moskiewskiej rewii przyciągnął tłumy
Fot. Ryszard Biel

W ciągu dwóch dni ponad 12,5 tysiąca dzieci obejrzy w Elblągu występ moskiewskiej rewii na lodzie. Nic dziwnego, że przed elbląskim lodowiskiem "Helena" kłębiły się dzisiaj (23 listopada) tłumy. W kulminacyjnym momentach kilkadziesiąt autokarów próbowało się zmieścić na tymczasowym parkingu na Placu Jagiellończyka, a przed halą stała kolejka blisko dwóch tysięcy młodych widzów w oczekiwaniu na wpuszczenie do środka.

Moskiewska Rewia na Lodzie zawitała do Elbląga z widowiskiem dla dzieci, opartym na motywach baśni H. Ch. Andersena „Królowa Śniegu”. W ciągu dwóch dnia artyści wystąpią aż siedmiokrotnie. Pierwsze widowisko odbyło się dzisiaj o godzinie 8.30. Przygody Kaja i Gerdy na lodowej tafli śledziło 1800 widzów. Niektórzy z nich do Elbląga przyjechali z Ostródy czy Malborka, tylko po to.

Opłacało się nawet trochę postać przed wejściem na lodowisko. Dzieci wcześniej przygotowaliśmy na to, co ich czeka, a nawet jak się mają ubrać, bo wiadomo, że na lodowisku jest chłodno. Chodzimy z nimi na różne przedstawienia, ale na takim jesteśmy po raz pierwszy. Fajnie, że rewia przyjechała do nas. To zawsze i taniej i bliżej niż dojazd na przykład do Gdańska na takie widowisko

– Paulina Dąbrowska, przedszkolanka z Niepublicznego Przedszkola Katolickiego "Dorotka" w Elbląg.

Przedstawienie trwało blisko godzinę. Na uwagę w nim zasługuje doskonała i oryginalna oprawa muzyczna opracowana przez Olgę Kondraszową, choreografia pełna popisów jazdy figurowej na lodzie, wspaniałe kostiumy, dekoracje, światła czy efekty pirotechniczne. Na lodowej tafli, obok Gerdy i Kaja, pojawiła się cała plejada postaci, od pingwinów, kościotrupów, bałwana przez królową snów ze świtą, czy bandę rozbójników, po samą królową śniegu.

– Przedstawienie bardzo nam się podobało. Najfajniejsze były pingwiny, bo były zabawne – mówi Zuzia, która wraz z całą klasą na rewię przyjechała z Malborka.

Fajne były też kościotrupy. Nie chodzę często na lodowisko, ale chciałabym nauczyć się tak jeździć, jak Ci tancerze

– dodaje ośmioletnia Nadia.

Kolejne widowiska również odbędą się przy pełnej widowni.

Odbieram bardzo dużo telefonów z pytaniem, czy są jeszcze bilety. Tych jednak już nie ma. Tak naprawdę praktycznie wszystkie wyprzedaliśmy już w październiku. W tej chwili na rewię można się dostać tylko, gdy ktoś, kto zarezerwował bilet, wycofa się. Zainteresowanie rewią jest ogromne

– mówi Anna Szychowska z agencji Magart, która jest organizatorem rewii.

Moskiewska rewia po raz drugi zawitała do Elbląga. Na kolejne występy utalentowanych łyżwiarzy przyjdzie nam poczekać.

– Premierowe spektakle rewia wystawia co trzy lata, myślę więc, że za taki czas ponownie zawita do Elbląga – dodaje Anna Szychowska.

W związku z organizacją rewii na cztery dni elbląskie lodowisko Helena zostanie wyłączone z użytku. Z obiektu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji nie będzie można korzystać od dzisiaj (23 listopada) do soboty (26 listopada). W tych dniach odwołane zostają nie tylko ogólnodostępne ślizgawki, ale także treningi na lodzie oraz zajęcia na sali fitness i na sali do tenisa stołowego. Wznowienie wszystkich zajęć nastąpi w niedzielę, 27 listopada.

Natasza Jatczyńska


Artykuł pochodzi ze strony info.elblag.pl

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2019 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.