Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

18 Stycznia, Piątek, Marian, Jan, Antoni
Nie masz konta? Zarejestruj się »
Zaloguj się »

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii KULTURA

BITWA O DELTĘ WISŁY, czyli wielkie starcie podróżników!

16.03.2016, 09:33:01
BITWA O DELTĘ WISŁY, czyli wielkie starcie podróżników!

17 marca 2016 o godz.18.00 Gdański Archipelag Kultury „Wyspa Skarbów”, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku oraz Wydawnictwo "Oskar" zapraszają naBITWĘ O DELTĘ WISŁY, czyli wielkie starcie podróżników!

 
W programie:

 

  •     Konfrontacja opisów Żuław Wiślanych dwóch XIX - w. autorów:
  •     Wincenty Pol vs. Ludwig Passarge


Okazją do Wielkiego Starcia staną się dwie literackie podróże Z Wiślanej Delty, Tczew, Gdańsk, Żuławy, Malbork, szkice z podróży 1856, Ludwiga Passarge’a, pierwsze polskie tłumaczenie w 160. rocznicę wyprawy, oraz Na Groblach Wincentego Pola.

Podróż Ludwika Passarge'a przenosi czytelnika do połowy XIX wieku. To świat, w którym widzimy ówczesne gdańskie kamienice, podziwiamy nową przeprawę wiślaną w Tczewie, a w tle bogactwo regionalne Żuław.

Relacja podróży Ludwiga Passarge’a po Delcie Wisły stanie się doskonałą okazją do konfrontacji z opisem Żuław Wiślanych innego podróżnika, wybitnego pisarza, geografa i krajoznawcy - Wincentego Pola. Odwiedził on ten region... 14 lat wcześniej, w 1842 r.

Który z nich najlepiej oddał piękno Żuław?

Kto najciekawiej opisał Deltę Wisły?

Kto był baczniejszym obserwatorem podczas podróży po tej „małej ojczyźnie”?

Jako Wincenty Pol - Paweł Jarczewski (Kustosz Izby Pamięci Wincentego Pola,„Wyspa Skarbów” GAK). Jako Ludwig Passarge - Przemysław Czaja (Kierownik Działu Promocji Literatury, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku).

Zapraszamy na jedyny w swoim rodzaju pojedynek literacki!

IR

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2019 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.