Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

21 Kwietnia, Niedziela, Anzelm, Bartosz, Feliks

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Komisja Europejska będzie opiniować projekt przekopu Mierzei Wiślanej

20.03.2015, 08:51:37
Komisja Europejska będzie opiniować projekt przekopu Mierzei Wiślanej
Fot. arch. redakcji

Komisja Europejska będzie oceniać projekt przekopu Mierzei Wiślanej, ponieważ ma on się odbyć na obszarze chronionym programem unijnym Natura 2000. Urząd Morski w Gdyni cały czas pracuje nad projektem, więc nim trafi do Brukseli minie jeszcze trochę czasu.

- Mamy gotową prognozę wpływu tej inwestycji na środowisko, ale musimy ją jeszcze uzupełnić o dodatkowe informacje, które uzyskaliśmy podczas zakończonych niedawno konsultacji społecznych. Potem przekażemy prognozę do Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, która również musi zaopiniować projekt, jednak nie może tego zrobić zanim nie pozna zdania KE - tłumaczy Anna Stelmaszyk-Świerczyńska z Urzędu Morskiego w Gdyni.

Przypomnijmy, że na konsultacjach społecznych dr inż. Zbigniew Pawelec przedstawił skutki środowiskowe różnych wariantów lokalizacji drogi wodnej. W etapie budowy oraz eksploatacji najlepiej wypadł Nowy Świat. Właśnie w tym wyborze byłaby możliwa kompensacja przyrodnicza, czyli działania prowadzące do zrównoważenia działań za pomocą wyrównania szkód.

Kiedy KE oceni projekt, odeśle go do GDOŚ, która też sprawdzi inwestycję. Dopiero potem sprawą będzie mógł się zająć rząd lub Sejm. Urząd Morski odeśle projekt za ok. 2-3 miesiące.

 

Źródło : tvn24.pl

opr. MM

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
Hello World

Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

 1. 1
  +1
  ~ Tabaluga75
  Wtorek, 26.05

  Jaka szansa? Na co? Statki jakie będą wpływać na zalew nie będą takie same, jak te, co wpływają do Gdańska. Nie lepiej udrożnić Szkarpawę? Po co niszczyć przyrodę i utrudniać turystom dojazd do Krynicy Morskiej? Po co niszczyć to wszystko, co przyroda budowała tyle wieków? Co zrobić z urobkiem (sztuczna wyspa niszcząca piękno Zalewu)? Jak odmulać trasę dla statków (tak, trzeba będzie to robić)? Wieeeelkie koszty, czyli kawał nikomu nie potrzebnej roboty! Chyba tylko dla chorych aspiracji prezesa PiS...

 2. 2
  --1
  ~ YY
  Wtorek, 31.03

  Kanał i przekop to wielka szansa dla Krynicy i całego regionu.

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2024 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.