Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

18 Lutego, Poniedziałek, Konstancja, Maksym, Bernadeta
Nie masz konta? Zarejestruj się »
Zaloguj się »

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Nowy wiadukt na Warszawskiej gotowy. Został udostępniony dla ruchu

05.12.2016, 11:04:23
Nowy wiadukt na Warszawskiej gotowy. Został udostępniony dla ruchu
Fot. Ryszard Biel

Zakończyła się budowa nowego wiaduktu na drodze nr 22 w ciągu ul. Warszawskiej. Warty prawie 20 mln zł obiekt właśnie został oddany do użytku. Zanim do tego doszło wczoraj (2 grudnia) przeszedł niezbędne odbiory, a po ich zakończeniu ruch z dotychczasowej drogi objazdowej ponownie skierowano na wiadukt.

Przypomnijmy, że znajdujący się tuż przy granicy Elbląga wiadukt, był nieprzejezdny od równo roku. Ruch pojazdów jadących drogą krajową nr 22 został skierowany na objazd prowadzący starym przebiegiem drogi nr 22 obok wiaduktu. Dotychczasowy wiadukt został wyburzony, gdyż jego konstrukcja była poważnie uszkodzona. GDDKiA uznała, że jego remont byłby nieopłacalny. Zapadła więc decyzja o jego rozbiórce i budowie nowego wiaduktu od podstaw. Taki zabieg na sprawić, że trwałość obiektu będzie znacznie dłuższa i wyniesie nawet 80 lat (zamiast 20 w przypadku remontu).

Nowy obiekt został poszerzony o jednostronny chodnik dla pieszych i rowerzystów. Oprócz budowy wiaduktu o zespolonej, stalowożelbetowej konstrukcji przęseł, zakres robót obejmował m.in. przebudowę dojazdów do wiaduktu oraz budowę kanalizacji deszczowej z przebudową urządzeń melioracyjnych.

Realizowana przez GDDKiA inwestycja rozpoczęła się na początku grudnia zeszłego roku. W ostatnich tygodniach na obiekcie prowadzone były prace wykończeniowe. Na wiadukcie i jego dojazdach ułożono m.in. asfaltową nawierzchnię jezdni. Łącznie pracami bitumicznymi objęto odcinek o długości 400 m (200 metrów na wiadukcie i po 100 metrów na dojazdach z obu stron). Zainstalowano również stalowe balustrady, bariery drogowe, wykonano oznakowanie pionowe i poziome oraz elementy bezpieczeństwa ruchu. Wykonawca zrealizował także dodatkowe prace pod wiaduktem. Na odcinku około 200 m drogi powiatowej w kierunku Raczek Elbląskich ułożona została nowa nawierzchnia asfaltowa.  

Wszystkie roboty budowlane na wiadukcie zakończyliśmy zgodnie z umową 30 listopada. W ostatnich dniach trwały jeszcze ostatnie prace porządkowane związane m.in. z humusowaniem poboczy i czyszczeniem nawierzchni jezdni wiaduktu

- poinformował nas Maciej Stacewicz, kierownik robót mostowych.

Cała inwestycja kosztowała 19,5 mln zł. Miasto Elbląg dołożyło do tej puli z własnego budżetu około 4,6 mln zł. Budowa wiaduktu zakończyła się 30 listopada. W piątek obiekt przeszedł ostateczne odbiory.

2 grudnia nastąpił odbiór wiaduktu przez Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Olsztynie. Po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie, jeszcze tego samego dnia został w godzinach popołudniowych udostępniony dla ruchu

- przekazał nam Karol Głębocki, rzecznik prasowy olsztyńskiego oddziału GDDKiA.

Z chwilą przełożenia ruchu z objazdu na wiadukt, likwidacji uległ tymczasowy przejazd kolejowy kat. A. Wybudowany na czas trwania inwestycji przejazd z rogatkami zostanie w najbliższych dniach rozebrany, a po obu stronach torów na drodze usypane zostaną pryzmy piachu i ustawione bariery.
 

Rafał Kadłubowski


Artykuł pochodzi ze strony info.elblag.pl

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2019 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.