Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

18 Lutego, Poniedziałek, Konstancja, Maksym, Bernadeta
Nie masz konta? Zarejestruj się »
Zaloguj się »

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Nazwa ronda "Solidarności" z błędnym logiem na tablicach. Nieprawidłowości zauważono dopiero po fakcie

31.08.2016, 11:28:49
Nazwa ronda "Solidarności" z błędnym logiem na tablicach. Nieprawidłowości zauważono dopiero po fakcie
Fot. Ryszard Biel

Odsłonięte zaledwie wczoraj (29 sierpnia) cztery tablice z nazwą ronda NSZZ Solidarność posiadają błędy. Znajdujące się na nich logo "Solidarności" ma niewłaściwą kolorystykę polskiej flagi. Obecnie jej odwrócone, czerwono-białe barwy przypominają flagę ... Indonezji lub księstwa Monako. Kto jest winien tak kardynalnego błędu? Miasto uważa, że nie ma sobie nic do zarzucenia. Z kolei Zarządu Regionu Elbląskiego NSZZ Solidarność, twierdzi, że wina leży po stronie wykonawcy.

Tablice zostały odsłonięte podczas wczorajszej uroczystości nadania nazwy NSZZ Solidarność rondu u zbiegu ulic Brzeskiej, Browarnej i Trasy Unii Europejskiej. Po dokładnemu ich przyjrzeniu się, można w nich dostrzec błędnie dopasowaną kolorystykę polskiej flagi w historycznym logo "Solidarności". O swoich spostrzeżeniach już wczoraj informował na Facebooku radny Robert Turlej.

Na posiedzeniach Komisji ds. nazewnictwa wielokrotnie podkreślałem, że ronda, które mają swoje nazwy muszą zostać oznakowane. Niestety to, co zobaczyłem na rondzie "NSZZ Solidarność" jest bardzo delikatnie mówiąc słabe. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na logo "Solidarność", które zostało wyeksponowane na czerwonym, a nie białym tle! Efekt jest taki, że flaga Polski występująca w logo nie jest już flagą Polski

- napisał w internecie radny Robert Turlej, zastępca przewodniczącego Komisji ds. nadawania nazw w Elblągu.

O opinię na ten temat poprosiliśmy obecnego na wczorajszej uroczystości na rondzie, przewodniczącego Rady Miejskiej Marka Pruszaka.

Na czerwcowej sesji mówiłem o tym, by projekt tablic był uzgodniony z przewodniczącym elbląskiej "Solidarności". Trzeba ten błąd poprawić, bo tak to wyglądać nie może. Logo "Solidarności" musi być zgodne z pierwowzorem. Dopilnuję, aby zmieniono te tablice

- mówi Marek Pruszak, przewodniczący Rady Miejskiej w Elblągu.

Kto wobec tego jest odpowiedzialny za powstały błąd? Z prośbą o wyjaśnienie sytuacji zwróciliśmy się do elbląskiego ratusza.

Gotowy, zaakceptowany projekt pamiątkowej tablicy ronda NSZZ Solidarność otrzymaliśmy z biura elbląskiego Regionu NSZZ Solidarność. Projekt wykonany został przez Pracownię Projektowo-Dekoratorską Zygmunta Stanisława Tadrowskiego z Elbląga. Tej samej firmie Urząd zlecił jedynie wykonanie tablic. Koszt wykonania 4 szt. tablic wyniósł 1600 zł

- informuje Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy Prezydenta Elbląga.

Urzędnicy odesłali nas do biura elbląskiej "Solidarności", która zleciła wybranej przez siebie firmie zaprojektowanie tablic.

Jest to kardynalny błąd, do którego nie powinno w ogóle dojść. Zauważyliśmy go będąc na miejscu, ale nie chcieliśmy podnosić larum na uroczystości. Interweniowaliśmy już w tej sprawie u wykonawcy tablic, z którym jeszcze dziś będziemy wyjaśniać przyczynę tej sytuacji. Trzeba to natychmiast poprawić. Myślę, że błąd mógł nastąpić na etapie wykonywania tablic, bo wcześniej otrzymałem do akceptacji poprawną wersję projektu

- przekazał nam Jan Fiodorowicz, przewodniczący Zarządu Regionu Elbląskiego NSZZ Solidarność.

RK


Artykuł pochodzi ze strony info.elblag.pl

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2019 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.