Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

18 Lutego, Poniedziałek, Konstancja, Maksym, Bernadeta
Nie masz konta? Zarejestruj się »
Zaloguj się »

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Komisja Gospodarki Morskiej do lipca nie przewiduje podjęcia tematu Przekopu Mierzei. Nie wiadomo, co będzie potem

03.02.2016, 20:47:30
Komisja Gospodarki Morskiej do lipca nie przewiduje podjęcia tematu Przekopu Mierzei. Nie wiadomo, co będzie potem
fot. archiwum redakcji(Witold Sadowski)

- Z pewnością nietrudno było zauważyć, jak prze pierwsze miesiące funkcjonował Sejm. Dopiero teraz posłom udaje się złapać chwilę oddechu. Nie znaczy to jednak, że nocny tryb pracy przeszkodził mi w przygotowaniu inicjatyw ważnych dla naszego miasta i regionu - twierdził poseł Andrzej Kobylarz (Kukiz'15) podczas zwołanej dziś konferencji prasowej.

Poseł podsumował dotychczasową pracę w Sejmie. - Zostałem członkiem Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, o co zresztą zabiegałem. Jeszcze w trakcie kampanii wyborczej zapowiedziałem, że sprawy związane z gospodarką morską to tematyka, która jest mi najbliższa i że właśnie w niej widzę szansę na rozwój Elbląga i regionu - mówił Andrzej Kobylarz.


W jakich sprawach zamierza działać poseł? - Bardzo zależy mi na  kilku sprawach związanych z elbląskim portem, dlatego przedłożyłem przewodniczącemu Komisji najważniejsze zadania na półrocze. Wśród nich jest ustalenie wstępnego harmonogramu prac związanych z budową kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną, rozwiązanie problemu ograniczeń w żegludze na rzece Elbląg, spowodowanej funkcjonowaniem mostu pontonowego w Nowakowie oraz mostu w miejscowości Kępki na rzece Nogat oraz opracowanie kompleksowego planu pogłębienia toru wodnego na rzece Elbląg  - wymieniał  Andrzej Kobylarz.


Jak na razie poseł nie otrzymał informacji w poruszonych kwestiach. - Prawdopodobnie w przyszłym tygodniu dowiemy się czy uda się te zadania ująć w planie pracy Komisji na najbliższe półrocze - stwierdził Andrzej Kobylarz. - Z punktu widzenia rozwoju elbląskiego portu są to najważniejsze postulaty, które wpływają na ograniczenia żeglugowe.


Od lat ciągnie się temat odpraw fitosanitarnych.

To osobna kwestia, którą od dawna obiecują politycy z naszego regionu. Coś jednak jest na rzeczy, gdyż od dłuższego czasu wszystkie instytucji zajmują się"spychologią", a nie rozwiązaniem problemu

 - zaznaczył poseł. 

Poseł poruszył kwestię wyników głosowań w Sejmie. - Był projekt, aby pogłębić tor wodny na rzece Elbląg, podejściowy do portu w Elblągu. Z ubolewaniem muszę powiedzieć, że posłowie Klubu PiS głosowali przeciwko, gdzie w kampanii wyborczej mówili bardzo głośno, ze będą pracować ponad podziałami na rzez rozwoju elbląskiego portu. Jestem zażenowany taką pracą naszych posłów (...) Zachowali się co najmniej nieprzyzwoicie wobec swoich wyborów - zaznaczył Andrzej Kobylarz.


Dlaczego posła Kukiz'15 zdziwiły tak bardzo wyniki głosowania? - W kampanii wyborczej mówiono o przekopie Mierzei Wiślanej - zaznaczył Andrzej Kobylarz. - Mam nadzieję, że do tego dojdzie, ale bardzo ważnym elementem tego przekopu jest pogłębienie toru. Od tego się powinno zacząć. Przekop niczemu nie będzie służył, jak rzeka Elbląg nie będzie pogłębiona.

Największym zaskoczeniem dla posła było brak jakiegokolwiek zapisu o przekopie w pracach Komisji.

Mamy wyznaczony pan działania Komisji do lipca. Nie zostały w nim ujęte żadne prace związane z przekopem. Mam nadzieję, że w drugiej połowie roku zostaną uwzględnione. Pogłębienie toru to byłby pierwszy etap. Jeżeli tego się nie zrobi to będziemy budować dom od dachu

- podkreślił Andrzej  Kobylarz.

 

Kamila Jabłonowska


Artykuł pochodzi ze strony info.elblag.pl

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2019 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.