Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

15 Grudnia, Niedziela, Nina, Celina, Walerian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
Zaloguj się »

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Broń na Iskandery w Kaliningradzie. Polska podpisze umowę na sytemy rakietowe z USA

10.02.2019, 08:24:00
Broń na Iskandery w Kaliningradzie. Polska podpisze umowę na sytemy rakietowe z USA
fot. archiwum redakcji ( zdjęcie stanowi tylko ilustrację do artykułu)

Jak dowiaduje się Wirtualna Polska, ostateczna decyzja o zakupie oraz podpisanie dokumentów na dostawę HIMARS-ów w ramach programy "Homar", mają być wizerunkowym dodatkiem do konferencji bliskowschodniej w Warszawie.

 

WP ustaliła w trzech niezależnych źródłach, że ceremonia wstępnie planowana jest na poniedziałek 11 lub wtorek 12 lutego na dzień przed szczytem

- Z Amerykanami nigdy nie wiadomo do końca jak to się co do dnia poukłada. Wola po obu stronach jest, szczegóły dopięte, ale ze względów logistycznych ceremonia podpisania dokumentów może się przeciągnąć również na przyszły tydzień

- precyzuje jeden z informatorów.

 

W planie zarówno Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Ministerstwa Obrony Narodowej jest jednak przedstawienie finalizacji kontraktu, jako jasnego sygnału wzmocnienia sojuszu polsko-amerykańskiego - mocnego wizerunkowego startu konferencji - który mógłby zostać przypieczętowany przez obecnego w Polsce wiceprezydenta USA Mike Pence’a.

Kontrakt zawierać będzie również ustęp mówiący o dostawie trzech rodzajów amunicji: krótkodystansowej GMLRS M31 Unitary 9 (zasięg ok 60 km) i GMLRS M31A (zasięg 70 km) oraz rakiet kierowanych ATACMS M31 Unitary (efektywny zasięg do 300 km), wszystkie wystrzeliwane z wyrzutni montowanej na specjalnej, opancerzonej ciężarówce.

Byłaby to w linii prostej na stacjonujące w Obwodzie Kaliningradzkim rosyjskie Iskandery.

 

 

   System rakietowy HIMARS w akcji. (Wikimedia Commons CC BY-SA)

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2019 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.