Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

16 Grudnia, Poniedziałek, Albina, Zdzislaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
Zaloguj się »

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

PiS zaostrzył kodeks wyborczy. Poseł PO: Są tu zastosowane podwójne standardy

08.02.2019, 16:15:00
PiS zaostrzył kodeks wyborczy. Poseł PO: Są tu zastosowane podwójne standardy
Zdjęcie stanowi jedynie ilustracje do artykułu (fot. archiwum redakcji)
- Niestety po raz kolejny większość Sejmowa PiS zajmowała się kodeksem wyborczym – mówił poseł PO Jacek Protas podczas zwołanej we wtorek konferencji prasowej.
 
- Konstytucja przewiduje, że na pół roku przed ogłoszeniem wyborów nie można zmieniać ustawy kodeks wyborczy. Jak zwykle te argumenty nie docierały do parlamentarzystów PiS-u i złożony został projekt, który też dotyczył wyborów do Europarlamentu, które będą się odbywać 26 maja, a ogłoszenie tych wyborów będzie w marcu – zaznaczył Jacek Protas.
 
Polityk PO odniósł się do niedawno złożonego projektu dotyczącego zaostrzenia praw Burmistrzów, Wójtów i Prezydentów Miast. - Bardzo mocno zostały zaostrzone wybory dotyczące karalności, odbierania mandatów, pozbawiania biernego prawa wyborczego dla Burmistrzów, Wójtów i Prezydentów – dodał.
 
Na czym mają polegać zmiany?
 
Dotychczasowe prawo przewidywało, że bierne prawo wyborcze, a co za tym idzie również możliwość sprawowania mandatu, Wójt, Burmistrz, Prezydent tracił, kiedy został skazany prawomocnym wyrokiem za przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego, przestępstwo umyśle, w momencie, kiedy został skazany na karę więzienia. Natomiast nowelizacja mówi, że nawet jeżeli oskarżony zostanie skazany na karę grzywny, albo odstąpi się od ukarania, ale uzna się go winnym to wtedy traci mandat i możliwość startu w wyborach. To samo dotyczy przestępstw skarbowych
 
– opowiadał Jacek Protas.
 
W czym, zdaniem polityka PO tkwi problem? - Naszym zdaniem to jest nieuzasadnione zaostrzenie praw, bowiem kara grzywny nie powinna powodować odbierania praw wyborczych. Te prawa są chronione w Konstytucji – zaznaczył Jacek Protas. - Są tu zastosowane podwójne standardy, bo dotyczy to tylko Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów. Nie dotyczy radnych, posłów, senatorów, kandydatów na Prezydenta Rzeczpospolitej.
 
 
Budzi to obawy, że będzie to oręż w rękach służb prokuratury do tego, aby niewygodnych samorządowców eliminować
 
– podkreślił Jacek Protas.

Co o tym sądzą nasi czytelnicy?

KJ

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2019 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.