Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

18 Lutego, Poniedziałek, Konstancja, Maksym, Bernadeta
Nie masz konta? Zarejestruj się »
Zaloguj się »

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

"Teraz już mamy z górki". Maturzyści zmierzyli się z językiem angielskim

09.05.2018, 14:00:00
"Teraz już mamy z górki". Maturzyści zmierzyli się z językiem angielskim
Fot. Ryszard Biel

Egzamin z języka nowożytnego na poziomie podstawowym o jeden z czterech obowiązkowych egzaminów pisemnych na maturze. Młodzi elblążanie zdecydowanie najczęściej wybierają język angielski. Dzisiaj z tym przedmiotem zmierzyło się 1102, z 1127 tegorocznych maturzystów.

We wtorek (8 maja), trzeciego dnia matur, młodzież napisała egzamin z języka angielskiego. O godzinie 9 rozpoczął się ten sprawdzający wiedzę na poziomie podstawowym i trwał 120 minut. Tego samego dnia o godz. 14 do matury przystąpiły te osoby, które zdecydowały się pisać maturę z angielskiego na poziomie rozszerzonym oraz ci, którzy piszą maturę dwujęzyczną.

Język angielski jest zdecydowanie najpopularniejszym językiem wśród uczniów. To tendencja widoczna w całym kraju, a także w Elblągu. 1102 spośród 1127 wszystkich osób, które piszą w tym roku maturę w elbląskich szkołach, wybrało ten język na obowiązkową maturę pisemną. Tylko nieliczni wskazywali inne. 18 osób zdecydowało się na napisanie egzaminu z języka niemieckiego. Pozostałe języki to: francuski (1 osoba), rosyjski (3) i hiszpański (3). Te egzaminy zostaną przeprowadzone w kolejnych dniach.

W naszej szkole tylko jedna osoba wybrała hiszpański. Reszta pisała maturę z języka angielskiego. Ten przedmiot nie sprawia uczniom problemów. Tych najwięcej przysparza oczywiście matematyka. Trzymamy kciuki i liczymy na to, że naszym maturzystom pójdzie w tym roku dobrze , najlepiej ze stuprocentową zdawalnością

- mówi Beata Orzech, dyrektor III Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu.

Podczas dzisiejszego egzaminu towarzyszyliśmy młodzież z III LO. Jak się okazuje, większości z nich język angielski na poziomie podstawowym, nie sprawił najmniejszych problemów.

Angielski był banalny, tak prosty, aż trochę się martwię, że to było za proste, że może jest tu jakiś haczyk. Do tej pory chyba najcięższy dla mnie był rozszerzony język polski. Jestem z klasy humanistycznej i w tych przedmiotach czuję się raczej pewnie, ale ten egzamin był trudny. Z kolei matematyka nie była aż tak trudna. Po dzisiejszym dniu mamy już z górki. Jeszcze historia, egzaminy ustne i... wakacje

- cieszy się Sylwia Kostrzewa, absolwentka klasy humanistycznej III Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu.

Angielski na poziomie podstawowym to jak do tej pory był najłatwiejszy egzamin. W porównaniu z poprzednimi można powiedzieć, że to była przyjemność. Napiszę jeszcze egzamin z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym. Mam obawy, że skoro ten egzamin był tak łatwy, to może ten drugi będzie z kolei bardzo trudny. Wczorajsza matematyka była dla mnie bardzo trudna, ale jestem dobrej myśli. Było trudno, ale do zrobienia. Najcięższe egzaminy są już za nami. Teraz już nie będzie takiego stresu

- przekonuje Radek Urbankiewicz, maturzysta z III LO.

Matura pisemna, która rozpoczęła się 4 maja, potrwa do 23 maja, a matura ustna o dwa dni dłużej. Choć najtrudniejsze egzaminy większość uczniów ma już za sobą, nie oznacza to, że mogą już odetchnąć. Tylko w tym tygodniu czekają ich jeszcze: matematyka na poziomie rozszerzonym, filozofia (9 maja), biologia, historia sztuki (10 maja) oraz wiedza o społeczeństwie i informatyka (11 maja). Maturzyści obowiązkowo muszą podejść do sześciu egzaminów: pisemnych na poziomie podstawowym z języka polskiego, obcego i matematyki, ustnych z języka polskiego i obcego, a także pisemnego z wybranego przedmiotu na poziomie rozszerzonym. Wyniki egzaminu ogłoszone zostaną 3 lipca.

Czytelnicy info.elblag.pl, którzy chcą sprawdzić, czy poradzą sobie na maturze 2018, mogą sięgnąć po arkusze, z którymi zmierzyli się w tym roku młodzi ludzie. Znajdziemy je na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Publikowane są każdego dnia po zakończonym egzaminie.

NJ

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2019 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.