Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

18 Lutego, Poniedziałek, Konstancja, Maksym, Bernadeta
Nie masz konta? Zarejestruj się »
Zaloguj się »

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

III Targi Pracy i Edukacji za nami. Jak przedstawiciele szkół oceniają wydarzenie?

05.05.2018, 10:00:00
III Targi Pracy i Edukacji za nami. Jak przedstawiciele szkół oceniają wydarzenie?
Fot. Ryszard Biel

III Targi Pracy i Edukacji odbyły się w naszym mieście  25 kwietnia.  W wydarzeniu wzięło udział niemal 77 wystawców, w tym 19 szkół. Jak przedstawiciele szkół ocenili to wydarzenie?


Adrianna Maślińska, Centrum Nauki i Biznesu „Żak”


Jesteśmy szkołą policealną. Dodatkowo prowadzimy kursy dla dorosłych. Na Targach jesteśmy co roku i zawsze nasze stoisko cieszy się dużym zainteresowaniem. Obecnie poszukujemy kolporterów ulotek, czyli osób uśmiechniętych, mających to „coś”. Zapraszamy do naszej szkoły, bo jesteśmy fajną szkołą dla osób dorosłych, otwartą na ludzi. Zawsze staramy się pomóc i doradzić w osiągnięciu celu. Targi Pracy i Edukacji są świetną opcją, bo można przyjść i porównać ofertę innego pracodawcy. Poza tym mam możliwość zobaczyć, jakie jest zapotrzebowanie i dostosować naszą ofertę naszej szkoły do przychodzących na Targi.

 


 

Agata Marach, Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna


Jesteśmy po raz kolejny na Targach. W naszej ofercie posiadamy studia pierwszego stopnia (licencjackie) na kierunkach m.in. administracja, pedagogika, ratownictwo, pielęgniarstwo. Mamy także studia drugiego stopnia (magisterskie) na kierunkach tj. administracja, pedagogika, pielęgniarstwo, jak i fizjoterapia. Posiadamy także bogatą ofertę studiów podyplomowych, kursów dla pielęgniarek i położnych. Jesteśmy rozpoznawani na rynku, młodzież elbląska zwraca na nas uwagę. Mamy nadzieję, że frekwencja zainteresowanych naszym stoiskiem przełoży się na frekwencję osób później przyjęć na nasze studia. Idea takich Targów jest jak najbardziej potrzebna w naszym mieście, bo jest to możliwość wyjścia i spotkania się ze swoim odbiorcą, czasem przekonania do swojego produktu. Zawsze takie spotkanie człowieka z człowiekiem jest lepsze niż zwykła informacja w internecie czy na portalach społecznościowych.
 


 


Iwona Dwojacka, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa
 

Po raz kolejny gościmy na Targach Pracy i Edukacji w naszym mieście. Jak co roku wydarzenie cieszy się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców, dlatego uważamy, że warto tutaj też uczestniczyć. Prezentujemy swoją ofertę edukacyjną skierowaną do młodzieży, jak również osób starszych, które mają już wykształcenie, ale chcieliby także uzupełnić dyplom uzyskany po studiach dyplomowych. Oferujemy studia inżynierskie, licencjackie, a także magisterskie. Mamy szeroki wachlarz oferowanych specjalności i kierunków, np. informatyczne studia inżynierskie, mechanika i budowa maszyn, inżynieria środowiska, budownictwo, ale również oferujemy studia pedagogiczne, filologiczne, ekonomię, administrację. Na pewno każdy znajdzie ofertę dla siebie. Myślę, że tego typu spotkania są ważne dla Elbląga, ponieważ wielu młodych ludzi i nie tylko uważa, że Elbląg nie posiada dużo ofert pracy, dlatego też prezentacja możliwości dokształcania się, uczenia jest ważna dla miasta. Pozytywnie oceniam takie wydarzenia w naszym mieście.
 


 


Anna Stefaniak, Centrum Kształcenia Praktycznego
 

Nasze stoisko rozwija się i cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Mamy przygotowane wianki z pięknych kwiatów i inne kwiatowe kompozycje. Jesteśmy zadowoleni z tak wysokiej frekwencji zainteresowanych naszymi zajęciami i kierunkiem, który oferujemy, czyli florystyki. Targi Pracy i Edukacji są świetną inicjatywą nie tylko dla dorosłych, ale i dla młodzieży. To świetna forma zachęty dorosłych do tego, aby skorzystać z naszej oferty, z jaką wychodzimy do mieszkańców.
 


 

Adrian Samburski, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego
 

Oferujemy przede wszystkim kształcenie dla dorosłych na różnych kierunkach, m. in. technik BHP, stolarza, florysty, elektryka, elektronika, fryzjera, mechatronik, odlewnik. Współpracujemy z pięcioma szkołami zewnętrznymi. Nasze stoisko cieszy się świetnym zainteresowaniem. Takie wydarzenie jak Targi Pracy i Edukacji jest bardzo potrzebne w naszym mieście. Nie brakuje zainteresowanych. Nasz przyszły słuchacz, uczeń może zobaczyć ofertę elbląskich szkół.
  

Aleksandra Kuczmarska, Zespół Szkół Technicznych
 

Jesteśmy kolejny rok na Targach. Poziom zainteresowania jest duży. Uczniowie interesują się szkołami zawodowymi i technicznymi, dającymi nie tylko wykształcenie średnie, ale i zawód. Pytają o praktyki, umiejętności praktyczne, możliwość dalszej pracy czy nauki po szkole. Nasza oferta cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. W tej chwili oferujemy kształcenie w zawodach: technik analityk, technik budownictwa, technik architektury krajobrazu, technik geodeta, technik inżynierii sanitarnej, technik drogownictwa. Takie Targi Pracy i Edukacji są  potrzebne młodym ludziom z Elbląga, ale i okolic. Umożliwia im to poznanie oferty wszystkich szkół w jednym miejscu, porozmawianie z przedstawicielami instytucji, a także zadanie szczegółowych pytań, spotkanie z innymi uczniami szkół.
 


 


Dorota Browarczyk, IV Liceum Ogólnokształcące
 

Nasza szkoła zmieniła trochę swój profil – z takiego zwyczajnego liceum stała się również szkołą sportową. Pojawiły się dwie klasy piłkarskie – klasa piłki nożnej i klasa piłki ręcznej. To zainteresowanie również się zmieniło, przyciąga konkretnych uczniów, którzy są zainteresowani trenowaniem i nauką. Mamy również klasy integracyjne – przyciągają one uczniów niepełnosprawnych i tych, którzy chcą uczyć się w kierunkach psychologicznych. W takich Targach uczestniczę od wielu lat i uważam, że jest to koniecznie, potrzebne dla uczniów, ponieważ jednego dnia mogą zapoznać się z ofertą wielu szkół, porozmawiać z nauczycielami i uczniami konkretnej placówki i porównać ich oferty. Najważniejsze są doświadczenia naszych uczniów, którzy prezentują szkołę. To jest najcenniejsze dla wszystkich zainteresowanych.

  

Romuald Małko, Zespół Szkół Mechanicznych
 

Zainteresowanie naszym stanowiskiem jest od lat bardzo wysokie. W tym roku mamy w ofercie pięć kierunków: technik informatyk z rozszerzoną informatyką, w ramach którego na zajęciach przez cztery lata uczniowie zajmują się programowaniem, technik mechatronik, technik pojazdów samochodowych, technik logistyk, technik mechanik. Targi Pracy i Edukacji zawsze były potrzebne, gdyż już sami gimnazjaliści, którzy wiedzą, gdzie chcą iść dalej, to szkoły tej wybranej nie poznali. Dzięki temu wydarzeniu mogą przyjechać i zobaczyć ofertę szkoły. Takie Targi stwarzają dużo możliwości uczniom.

 


 

Aleksandra Biłyj-Babińska, Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych
 

Oferujemy kierunki: technik informatyk, technik elektronik, technik logistyk, technik organizacji reklamy. Poza tym mamy jeszcze kierunki związane z proobroną i wojskiem oraz z pożarnictwem. Cały czas uczniowie pytają o to, co mamy do zaoferowania, jakie mogą wybrać dla siebie kierunki. To duża szansa dla młodzieży, która może przyjść i zorientować się w ofertach, jakie proponują instytucje na Targach Pracy i Edukacji. Mogą dowiedzieć się wszystkiego, co ich interesuje: jakie są przedmioty, kierunki, co się zmienia, jakie są rozszerzenia.

  

Krystyna Grochowska, Zespół Szkół Inżynierii Środowiska
 

Jesteśmy już kolejny raz na Targach Pracy i Edukacji. Trafia do nas duża liczba zainteresowanych naszą szkołą. Mamy takie kierunki, na które najczęściej decydują się młodzi ludzie, np. fryzjer, stolarz, technik technologii drewna, technik energetyk, technik urządzeń systemów energetyki odnawialnej. Myślę, że takie przedsięwzięcie jak Targi Pracy i Edukacji są potrzebna w naszym mieście. Umożliwiają one większe szanse młodzieży gimnazjalnej z Elbląga i okolic zobaczyć różne stoiska z ofertami edukacyjnymi. To dobre miejsce ze względu na dobre miejsce parkingowe.

 

 

Rozmawiała Justyna Grzesiowska

KJ

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2019 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.