Drogi Użytkowniku,

Informujemy, że w związku z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które jest stosowane od 25 maja 2018 r.zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Polityka prywatności

19 Kwietnia, Piątek, Adolf, Leon, Tymon

Menu główne

zulawy.com » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Jaką temperaturę powinien zapewnić pracodawca w porze zimowej?

24.01.2018, 07:37:00
 Jaką temperaturę powinien zapewnić pracodawca w porze zimowej?
Zdjęcie stanowi jedynie ilustracje do artykułu (fot. archiwum redakcji)

Jeżeli w miejscu pracy jest zbyt niska temperatura, pracownik może powstrzymać się od wykonywania pracy i zgłosić sprawę do PIP.


Jak temperatura w miejscu pracy? Zasadniczo temperatura w miejscu pracy nie może być niższa 14 °C, chyba, że technologiczny charakter pracy na to nie pozwala, jak na przykład w przypadku pracy w chłodni. W pomieszczeniach biurowych i takich, w których jest wykonywana lekka praca fizyczna, temperatura nie może być niższa niż 18 °C. Z kolei w służbowych szatniach, łazienkach i innych pomieszczeniach gospodarczych temperatura nie może spaść poniżej 24 °C.


Natomiast w przypadku pracy na zewnątrz czy na przestrzeniach otwartych, pracodawca musi zapewnić pracownikom pomieszczenie służące jako schronienie przed opadami atmosferycznymi, gdzie mogą się ogrzać, zmienić odzież czy zjeść posiłek, a więc także wyposażone w urządzenia do podgrzewania posiłków. Temperatura w takich pomieszczeniach musi wynosić co najmniej 16 °C. W przypadku, gdy ze względu na rodzaj pracy firma nie jest w stanie spełnić tego wymogu, musi w zamian zapewnić odpowiednio urządzone źródło ciepła w pobliżu miejsca pracy, jak na przykład koksowniki.


źródło: gazetaprawna.pl

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
Hello World

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Adres e-mail (nie będzie pokazywany), podpis

Redakcja serwisu zulawy.com nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie zulawy.com

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie zulawy.com wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


redakcja@zulawy.com                        Właścicielem serwisu zulawy.com jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2014-2024 zulawy.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.